Otázka:
Proč jsem z mikrovlnky dostal elektrický šok?
user10051
2013-01-13 01:37:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prováděl jsem mytí nádobí a mikrovlnná trouba je vedle místa, kam jsem vložil nádobí, a šel jsem ho položit a moje ruka se dotkla boku mikrovlnné trouby a dostal jsem elektrický šok na záchvat 2-3 sekund (cítil jsem se jako vibrace v mé ruce). Zkontroloval jsem zásuvku, když jsem se cítil lépe a spínač nebyl zapnutý. jak se to mohlo stát?

Jednalo se o dvojitou zásuvku ve zdi, mikrovlnná trouba byla vypnutá a druhá zapnutá.

Jeden odpovědět:
Fiasco Labs
2013-01-13 02:28:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proto se v kuchyních používají zásuvky GFCI.

Vypadá to, že máte špatný zemnící obvod nebo případně přepnuté horké a neutrální vodiče na zásuvkách.

Je čas zavolat elektrikáře, než někdo zemře.

Gratuluji k vašemu přežití, kdysi jsme žili v domě, u kterého došlo k nějakému problému, který způsobil, že kohoutek se studenou vodou před předními dveřmi byl horký. O kousnutí a nebezpečí elektřiny jsem se dozvěděl, když mi bylo 5 let.

Přidal jsem oznámení, abych zavolal elektrikáře. Udělejte to co nejdříve. Nikdy si neodpustíte, pokud dojde k úrazu elektrickým proudem člena rodiny při pokusu o použití mikrovlnné trouby, když jste současně věděli, že existuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Pokud vaše kuchyně nemá zásuvky GFI, nechte je nainstalovat, až vyjde elektrikář.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...