Otázka:
Zelené a bílé věci na měděných trubkách
user20127
2016-03-07 04:04:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Toto je u mé matky, hodinu odtud. Ventil na první fotografii má pomalé kapání a já ho vyměním. Druhá fotka (spojení?) Je jedním z mála míst, která vypadají podobně, ale momentálně netěsní.

Vím, že zelená je oxidace. Jak velká je obava, že unikne? A co všechny ty bílé vločkovité věci?

Mám jen vyměnit všechny ventily, které jsou plné zelené a / nebo bílé? Měl bych se pokusit je očistit a poté nejprve zjistit, jak vypadají?

Snažím se tam zabránit nouzovému vypnutí kvůli dalšímu úniku, ale také nedělám zbytečnou práci. Je na soukromé studně.

enter image description here enter image description here

Jeden odpovědět:
personal privacy advocate
2016-03-07 04:50:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zelenou látkou je chlorid měďnatý, vedlejší produkt koroze tělesa ventilu nebo možný výluh mědi ve vodě. V obou případech je to typické pro únik vody, kde má voda nízké pH.

Bílé látky (někdy jsou vláknité jako cukrová vata) jsou jen výkvěty. To je z rozpuštěných minerálů ve vodě, které se srážejí, když únik kapá, poté vysychá a ukládá nepatrné množství vápníku, sodíku atd. Na tělo ventilu. Často to vidíte tam, kde na potrubí zůstal zbytkový tok a v průběhu času tyto kondenzace způsobí kondenzace nebo přímý únik. Vždy je to výraznější ve spojích mezi odlišnými kovy (kvůli galvanismu).

Nosit rukavice, protože chloridy mědi jsou toxické, můžete je odstranit plným octem nebo zředěnou kyselinou muriatic, citronovou šťávou nebo ještě více tavidla a štětinami štětinami. Po vyčištění opravte netěsnost nebo utáhněte ucpávkovou ucpávku na dříku ventilu. Poté, co je vše hotové, stačí nanést pastu sody a vody. Neutralizuje tok a zpomaluje další reakci (pokud souvisí s kondenzací). Bylo by rozumné nechat si vodu otestovat na kyselost. Pokud máte vysoce kyselou vodu, může to způsobit stejný problém nebo jen úplně rozpustit potrubí.

hej - chlorid měďnatý je zelený, měďnatý je bílý. a měď není rozpustný ve vodě. ergo, zelená goo je měďnatá. neupravuj můj příspěvek, pokud nevíš, o čem mluvíš
PPA, pro budoucí použití, @isherwood neuvidí vaši zprávu, pokud nepoužíváte zavináč se svým jménem. Protože jsem to právě udělal tady, možná se vrátí a přečte si to.
OP zde, díky! Takže ventil, který vyměňuji, nemusíte čistit ani opravovat. A co unie? Vyčistěte to a může to být v pořádku, nebo lépe bezpečné, děkuji a vyměňte?
budete muset opravit nebo svazek, pokud jsou netěsné, ale pokud ne, stačí vyčistit a použít jedlou sodu.
ne - neukazuje obě sloučeniny. to je přesně ono. bílá sloučenina nemůže být chlorid měďný kvůli své evoluční metodě. představte si, že by někdo zveřejnil komentář „připojte bílý vodič k neutrálu a černý k vedení“ a vy jste se rozhodli „upravit jej ve prospěch komunity“, aby „připojil bílý vodič k neutrálu nebo zemi nebo vedení a černý vodič k neutrálu nebo k zemi nebo vedení ". bylo by to fakticky nepřesné a mohlo by to někoho vést k něčemu škodlivému. sloučeniny mědi jsou nebezpečné a mělo by se s nimi zacházet jako s takovými. zmatek vede k chybám.
Příspěvek byl vrácen. Mohlo by být užitečné myslet na Stack Exchange jako na komunitou spravovanou wiki, kde jsou chyby (zdvořile) opravovány (protože vědět, že člověk ví všechno, a někdy nevíme, kdy se mýlíme). Tak to je a úpravy byste neměli brát osobně. Pokud také nechcete, aby si lidé hrali s vašimi příspěvky, použijte velká písmena a odstavce sami. Mým hlavním cílem byla čitelnost (protože stěny textu jsou na unavené oči těžké) a myslel jsem si, že přidám odkazy, abych pomohl ostatním učit se. Učil jsem se sám.
Upřímně bych se mohl starat méně, pokud by někdo chtěl upravovat moje příspěvky pro formát nebo gramatiku. pokud však cítíte potřebu tak učinit, v každém případě pokračujte. Měli byste se však vyhnout změně obsahu, pokud si nejste jisti, co přidáváte, je správné. Oceňuji však, že každý může udělat chybu. možná nejlepší způsob, jak to vyjádřit, je, že chyby v otázkách souvisejících s chemií mohou někdy vést ke katastrofálním výsledkům, takže nechte všechny ujistit se, že naše fakta jsou přímá, než nabídneme vstup - na otázky nebo odpovědi.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...