Otázka:
Existuje průměrný počet zásuvek, které jsou vyvedeny z jednoho jističe?
user45
2010-10-25 17:06:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nedávno jsem zničil suterén, abych zahájil projekt rekonstrukce / vylepšení. Moje první hrůza byla elektrická instalace. Mám skryté spoje, neodpovídající velikosti vodičů, nesprávné spoje a dost možná smíšené typy vodičů (měď a hliník). Není nutné říkat, že vše vychází a je správně přepracováno.

Moje otázka zní takto: Existuje průměrný počet výstupních zásuvek, které jsou zapojeny do jednoho jističe? Vím, že intenzita připojených spotřebičů nemůže překročit kapacitu jističe, ale jsem jen zvědavý, jestli elektrikáři zapojí pouze X počet zásuvek na jistič. Ze vzhledu věcí teď vidím jen 2–3 za jistič, ale vzhledem k dalším problémům uvedeným výše ... nebudu důvěřovat logice za tímto číslem.

Jeden odpovědět:
mohlsen
2010-10-25 17:50:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pro domácnosti nemá National Electric Code (NEC) oficiální min. V obchodním a průmyslovém sektoru můžete dát 10 na 15 ampérů a 13 na 20 ampérů. Místní kódy někdy určují maximum, takže možná budete chtít zkontrolovat, zda jdeš vysoko.

Ale jo, to je opravdu málo! Pokud tam nebyla spuštěna nějaká vyhrazená zařízení, můžete určitě přidat další. To, co běžně dělám, je 10-12 zásuvek na 20A jistič. Teď, když vím, že budu provozovat těžší věci, jako jsou televize, stereofonní vybavení nebo malé barové ledničky, spotřebuji méně. Pamatujte, že některá zařízení vyžadují speciální linku, jako jsou plné chladničky, myčky nádobí, vířivky atd.

Většinou to budou lampy a budíky nebo zařízení s nízkým zesilovačem. Chystáme se proměnit suterén v pokoj pro hosty, možná televizi, ale to by pravděpodobně bylo největší losování. Vypadá to, že dokážu zachránit několik jističů. Zjistilo se, že 2-3 bylo nízké, což mě v kombinaci se stávajícím vedením vede k důvěře v NIC, co se stalo.
Většina televizorů se dnes nekvalifikuje jako „těžké“ věci, dokonce i obrovské plazmové obrazovky budou mít pouze asi 300 W (~ 3 A) a 32 “LCD se budou pohybovat kolem 100 W (~ 1 A)
+1 - místní kód - velmi doporučuji, aby tento typ projektu probíhal prostřednictvím povolení. Váš místní elektrotechnický inspektor na to rád odpoví na výzvu. Odhlásí se z toho, co děláte, a pokud je jich příliš mnoho, odstranění některých může být obrovskou bolestí. Raději se zeptejte jako první.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 2.0, pod kterou je distribuován.
Loading...