Otázka:
Proč jsou ve stropě dvě vrstvy sádrokartonu a jak to mohu opravit?
MicronXD
2012-08-25 21:53:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ventilátor v mé koupelně zemřel. Koupili jsme náhradu, která je o něco větší. Originál byl přibit na trám ve stropě a vyžadoval, abych vyřízl sádrokarton, který jsem odstranil.

enter image description here

Při odstraňování starého ventilátoru se uvolnilo vzduchové potrubí. Potřebuji ještě trochu otevřít strop, abych ho znovu připojil k místu, kde byl původně připevněn.

Budu muset dát kousek sádrokartonu ~ 18 "x36". Jak proboha můžete udělat víc než jen zaplnit malé díry, když nemáte žádné cvočky, na které byste mohli přímo pokládat novou sádrokartonovou desku? A jak byla na začátku připojena tato sádrokartonová deska !?

Dva odpovědi:
BMitch
2012-08-25 23:32:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Udělali jsme dvojitou vrstvu sádrokartonových desek, abychom zpomalili šíření požáru u vícejednotkových budov, zejména mezi stropem a půdním prostorem. Soudě podle mezery však hádám, že byste to mohli udělat jako retrofit pro zablokování zvuku. Někde bude někde, kde je sádrokartonová deska připevněna, a pravděpodobně to budou kovové koleje běžící každých 16 palců. Normálně bychom stopy připevnili přímo k trámům, ale pokud to tak bylo, bylo rozhodnuto poté, co byl dům postaven, možná se rozhodli přejít přes sádrokarton místo toho, aby odstranili nepořádek při odstraňování stávající sádrokartonové desky.

Pokud chcete sádrokartonovou desku opravit, můžete si na tento otvor nainstalovat mezi sádrokartonovou desku další blokování, které vám něco k zašroubování, nebo můžete zkrátit sádrokartonové desky na aktuální stopy a připevnit tam svůj patch.

Upravit: Pokud se rozhodnete použít blokování mezi sádrokartonovými deskami, instalace malého tenkého dřeva by byla snadná, a na tomto místě stejně nedostáváte dostatečnou zvukovou ochranu. Za každým listem sádrokartonu budete chtít kousek dřeva a poté jej zašroubujte přes sádrokarton / dřevo / sádrokarton / dřevo, abyste získali pevný okraj pro práci Můžete získat delší šrouby do sádrokartonu, které dokážou projít celou sestavou najednou. Pokud jdete s dlouhými šrouby bych doporučil použít pevnou svorku.

Dík! Pokud jde o řešení jedna, mám vyzvednout nějaké stopy, které se zasunou na místo, nebo jen nějaké tenké dřevo, které bude držet šroub?
@MicronXD Aktualizoval jsem další podrobnosti o možnosti blokování.
bib
2012-08-26 19:50:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Existuje také technika pro tupé klouby, která by mohla fungovat na záplatě. Podkladová deska, široká asi 4 palce a tak dlouho, dokud je spoj umístěn ve stropu nebo zdi nad nebo za štěrkovou horninou, vystředěný podél spoje. Tupý okraj štěrku se pak zašroubuje do jedné poloviny desky. Tupý okraj dalšího listu se poté umístí přes druhou polovinu desky. List je připevněn k cvočkům nebo trámům a zadní část je přišroubována k podkladu.

Chcete-li získat plochý spoj, podklad se často mírně zvedne od zadní části plošiny položením podložky karton podél okrajů mezi deskou a zadní stranou plošiny. Když jsou tupé hrany štěrkového podkladu přišroubovány k desce, mírně se skloní, aby vzniklo malé údolí pro lepicí hmotu, které vede k ploché povrchové úpravě.

K dispozici je také komerční produkt který je zúžen uprostřed, aby toho dosáhl.

rocksplicer

U velkých kusů sheetrocku se to používá pouze na zadních koncích, list je přibitý nebo přišroubován do trámů nebo hřebů všude jinde. Na poněkud malém patchu, jaký navrhuješ, by se to pravděpodobně dalo použít na všech čtyřech stranách.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...