Otázka:
Mohu udělat dodavatele, aby znovu provedl zastřešení, protože nenahradil delaminovanou překližku?
viper2pt0
2012-08-02 09:04:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje žena a já jsme se nedávno přestěhovali do našeho prvního domova. Je to vyvýšený ranč v CT, který byl postaven v roce 1967. Uvnitř jsem se hodně „osvěžoval“; najal jsem však dodavatele střešních krytin, který by nahradil naši střechu po skončení životnosti. Byla to dvouvrstvá práce, takže jsme museli jít metodou rip-and-replace. Dodavatel, kterého jsem najal, je místní a dobře zavedený (32 let). Dal nám nabídku na úplné vytržení a výměnu, včetně nové odkapávací hrany, odvětrávacích bot, dehtového papíru a 6 stop blokátoru ledu. Jako řádkovou položku měl také dodatečné náklady na jakoukoli překližku, kterou by bylo třeba vyměnit.

Střecha má to, co považuji za původní 3/8 "překližkový plášť a dvě vrstvy šindelů (zvuky správně: pokud zjistíte, že každá střecha trvala přibližně dvacet let, matematika funguje). Bez ohledu na to jsme zakoupili nové šindele GAF Timberline a on šel do práce. Celá práce mu (a jeho posádce dalších dvou) zabrala dva dny . Řekl mi, že celá překližka vypadala skvěle, nebyla tam žádná hniloba a nic se nemělo vyměňovat. „Skvělé“, pomyslel jsem si.

To nás přivádí k dnešní noci. Šel jsem nahoru do podkroví dát tam nějaké věci a začít se rozhlížet kolem. Mému netrénovanému oku je docela zřejmé, že překližka je v některých oblastech delaminovaná. Rád bych zaplatil peníze navíc za to, aby byla překližka vyměněna (i v případě potřeby celá) mít pevnou střechu, která by vydržela dalších 30–40 let. Nyní se obávám, že máme skvělé nové střešní šindele nad starou mizernou překližkou, která nevydrží. Bojíme se, že pokud dům nakonec prodáme, inspektor řekne, že střešní plášť není dobrý a je třeba jej vyměnit.

Okamžitě jsem zavolal dodavateli, když jsem si toho všiml, ale dnes večer už bylo 22:00, takže jsem se k němu nemohl dostat. Předpokládám, že mi zavolá zpět, ale hledám zde radu a radu, pokud někdo v minulosti něco takového zažil. Nejsem si jistý, co bych od něj v tuto chvíli ve hře měl nebo mohl očekávat.

Uvědomil jsem si, že delaminaci v podkroví jsem si nikdy předtím nevšiml. Myslím si, že díky tomu, že to projíždělo všemi novými hřebíky, a také pochodem na střeše to bylo mnohem viditelnější. Není to hrozné (z vnějšího laminátu nespadají kousky), ale existují určitá místa, kde nehty vytrhly kousky, a jsou oblasti, na které můžete tlačit a jen cítit mezery mezi. Je také velmi flexibilní a houbovitý mezi krokvemi, natolik, že jej můžete snadno odklonit tak, že budete ruku snadno tlačit směrem ven.

Vítejte na stránkách. Zjišťuji, na co se ptáte, obtížně. Zní to jako jediný člověk, který může ve skutečnosti odpovědět na vaši otázku, je sám pokrývač. Pouze on vám může říct, co je ochotný udělat, aby vám udělal radost. V budoucnu, pokud budete mít jakékoli dotazy ohledně nástrojů a technik použitých k dokončení práce, jsme vždy ochotni pomoci. Mějte na paměti, že se jedná o web s otázkami a odpověďmi, nikoli o diskusní fórum. Máme sklon upřednostňovat konkrétní odpovědné otázky, protože na ně je mnohem snazší odpovědět a bývají užitečnější.
Pokud hledáte jen krátkou radu nebo chcete probrat problém. V [chatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/111/home-improvement) se obvykle pohybují nápomocní lidé, kteří vám mohou pomoci.
Zmínil jste, že jste si všimli pouze delaminace z podkroví - pokud to nebylo vidět shora, jak by to dodavatel věděl? Je nepravděpodobné, že by „otestovali“ každou jednotlivou desku ... Obvykle je vymění, pouze pokud jsou viditelně degradované, propadlé nebo jinak poškozené
Dva odpovědi:
maple_shaft
2012-08-02 16:08:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

S tím bych si moc starosti nedělal. Překližka obvykle nepodporuje zatížení větší než papírové a asfaltové šindele, které byly umístěny, ještě více, pokud máte na střeše značné stoupání, kde by bylo pro člověka obtížné nebo nemožné jít. V zásadě to slouží k tomu, abyste šindele měli čím bezpečně přibít.

Většina novějších domů používá překližku, já mám starší domov, který používal něco, co vypadá jako hrubá řezaná palubní prkna a ty jsou většinou stále originální. Když jsem naposledy nechal vyměnit střechu, museli vyměnit několik desek, které byly strašně suché a shnilé, a některé, které byly těžce poškozeny z předchozího poškození vodou oh-tak zodpovědnými majiteli domů, kteří měli dům přede mnou. Jiné starší desky vypadají díky nejnovějším hřebíkům znatelně poškozeny, ale nadále drží šindele a já bych se stále cítil bezpečně, kdybych stál na své střeše.

Pokud šindele dělají svou práci, pak překližka nebude vystaven žádné vodě a pokud má vaše podkroví v letním období dobré větrání, neměli byste se mít čeho bát minimálně dalších 15-20 let.

shirlock homes
2012-08-02 16:08:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

I když to pravděpodobně nechcete slyšet, jsem si docela jistý, že jste uvízli v té práci, jaká je. Čas rozhodnout se, zda je třeba opláštění vyměnit nebo opláštit, byl okamžik, kdy byla střecha svlečena.

Moje první pozorování je, že jste řekl, že máte 3/8 "překližku. 3/8" by byla absolutní minimální velikost, 1/2 "nebo 5/8" T&G by bylo lepší, ale to je to, co to je. Problém s tenkým opláštěním spočívá v tom, že v průběhu času budete často vidět prohýbání mezi krokvemi. Pokud vaše nová střecha vypadá rovně a plochě, pak pokrývač udělal to, co řekl. Pokud máte vlny mezi krokvemi, můžete mít oprávněný důvod si stěžovat.

Moje rada každému, kdo uvažuje o práci na střeše, je prodiskutovat se svým dodavatelem před zahájením práce a zjistit, že vyhodnotí opláštění uvnitř i venku a poté vám před přesunem ukáže podmínky a prodiskutuje možnosti vpřed. To znamená, že musíte být k dispozici, aby dodavatel nemusel zastavovat práci a ztrácet čas čekáním na vás.

Děkujeme za zpětnou vazbu. Vzal jsem si dny volna, kdy se práce prováděla, abych tam mohl být pro případ, že by došlo k nějakým problémům. Mluvili jsme o výměně všech fólií, které to potřebují, a byli jsme citováni na cenu za list. Zhotovitel konkrétně uvedl, že při odizolování střechy nebylo nutné žádnou vyměňovat. Vzal jsem za slovo, protože v oboru podniká 32 let oproti mému 0. Je plně licencován a pojištěn, pokud to má vůbec nějaký rozdíl. Měl by mít inspektor kontrolu, aby mi dal další páku? Pokud to inspektor považuje za neadekvátní, nemuselo by to být opraveno?
zní to, že i když inspektor zpochybnil opláštění, možná budete muset tento soud předložit soudu. Zaručuji, že střešní dodavatel nebude odstraňovat novou střechu, protože staré opláštění může být okrajové. To je rozhodnutí soudu. Pokud je střecha rovná, ne sedlová, pravděpodobně jste hotoví.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...