Otázka:
Mohu na stejný výfuk připojit kuchyňský a odvětrávací otvor?
goldPseudo
2012-12-31 05:01:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V současné době mám sušičku připojenou k výfukovému otvoru s pružnou hadicí; tato pružná hadice vyžaduje vážnou opravu. To je (doufám) dost snadné a není to podstata mé otázky.

Problém je v tom, že můj kuchyňský průduch (nad elektrickým sporákem), spíše než odsávání všude zdravého, odsává do prádelna. To je pro mě hrozný nápad (ale sotva jsem odborníkem na ventilaci) a rád bych jej napravil.

The vents, such as they are

Protože se chystám do obchodu se zásobami a pracuji na výměně / opravě poškozené trubky každopádně , zajímalo by mě, jestli je možné připojit kuchyňský větrací otvor a větrací otvor sušičky ke stejnému odsávání (spíše než spuštění druhého potrubí a vyříznutí nového výfukového otvoru ve zdi). Myslím, že by bylo snadné (a levné) natolik jednoduše připojit T-nebo Y-kloub (opět si všimněte, že jsem stěží odborník na ventilaci), ale nevím, jestli je to životaschopné a / nebo bezpečné možnost.

Takže otázka tedy zní: Jaký druh úvah / dílů musím udělat pro tento druh renovace, a - vzhledem k tomu, že jsem sotva odborníkem na ventilaci - je to něco, co může být bezpečně ( a rozumně) provedeno bez odborné pomoci?

Jsem si téměř jistý, že plastové trubky nejsou určeny k použití jako výfuk kamna, ale v obou případech bych je tam (nebo upřímně řečeno) nepoužil. Jak říká @BMitch, používejte co nejvíce hladké a tuhé hadičky (lepší proudění vzduchu a menší šance na hromadění) a pro konečné připojení použijte pouze (kovovou) flex trubici, pokud je to potřeba.
Jeden odpovědět:
BMitch
2012-12-31 05:16:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mícháte mastnotu s chuchvalci, což způsobí jen nepořádek a ucpání v žádném okamžiku. Mohli byste také vytvořit situaci, kdy se výfuk ze sušičky vrátí zpět do vašeho domu, nikoli ven, což způsobí nadměrnou vlhkost a riziko vzniku plísní. Řešením by byla instalace tlumičů, ale ty by se pravděpodobně uvízly v kombinaci tuk / vlákna. A to je za předpokladu, že by to bylo v rámci kódu, což tuším není, nebo by každý stavitel zařezal roh. Stručně řečeno, můj návrh je, že ani neuvažujete nad jejich spojením.

Také návrh, pro konečné připojení ke každému zařízení použijte pouze ohebnou trubku a odřízněte přebytečné ohebné hadice . Zbytek by měl být z tuhého kovového větrání, aby byla zajištěna odolnost a bylo zajištěno nejlepší proudění vzduchu.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...