Otázka:
Proč lidé v podkroví nepoužívají tuhou izolaci nebo stříkání pěnovou izolací?
anthonyryan1
2013-04-01 23:30:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chci vylepšit izolaci v podkroví, která ji narazí z R-6 na R-30 nebo lepší, a při pohledu na věci jsem si uvědomil, že jsem nikdy neviděl nikoho, kdo by používal tuhou nebo stříkanou pěnovou izolaci v podkroví .

Existuje pro ně zvláštní upozornění, nebo je to jen to, že většina lidí dává přednost batohu ze skleněných vláken?

Myslím, že to souvisí s náklady. Foukaná celulóza je dostatečně dobrá a výrazně levnější.
Oba materiály se obvykle používají pro „horké střechy“. Jelikož podkroví je studená střecha, opravdu není důvod utrácet peníze navíc.
Rychlá připomínka: Prvním krokem je vzduchotěsné uzavření domu; to je rychlé, levné a je to obecně nákladově nejefektivnější věc, kterou můžete udělat. Dobrým druhým krokem je izolační podkroví - obvykle podkrovní podlaha, pokud nemáte důvod, aby se v podkroví nacházel upravený prostor. Vyfukování je levné, ale získání dostatečně silné vrstvy, aby splňovalo současné standardy, je v rozporu s použitím podkroví jako úložiště; moje nafouknutá vrstva je nahromaděna alespoň nohu nad vrcholy krokví.
šest odpovědi:
Compro01
2013-04-02 20:20:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krátká odpověď: peníze.

Delší odpověď:

Když jsem se dotazoval na Google Contracting Services a udělal nějakou část matematické obálky, přišel jsem s následujícími cenovými rozpětími pro zmíněnou typy izolace.

Stříkací pěna je asi 0,15-0,21 USD / čtvereční stopu / R

Skleněné vlákno má asi 0,03-0,07 USD / čtvereční stopu / R

Tuhá pěna panely jsou kolem 0,10-0,15 $ / čtvereční stopu / R

Jak vidíme, pokud jde o hodnotu izolace za vaše peníze, pálky vezmou pálku všem vyzývatelům.

Nyní někdo se podívá na tabulku hodnot izolace a říká: „Ale pěna má vyšší hodnotu R na palec, takže je lepší izolace, protože do ní máte neomezený prostor.“

Porovnání izolace hodnota na tloušťku, jsou správné, jak je uvedeno níže:

Stříkací pěna - ~ R-6,3-7 / palec

Skleněné vlákno - ~ R-3,1-3,3 / palec

Tuhá pěna - ~ R-5-6 / palec

Obě dražší možnosti dosahují více s menší tloušťkou, takže tyto možnosti by umožnily zabalit větší hodnotu izolace d do stejného objemu.

Ale , narazíte do bodu snižování návratnosti, kde byste dosáhli více úspor energie a peníze dali na zlepšování věcí někde jinde a tento bod zasáhnete dříve, než si myslíte, vzhledem k tomu, jak fungují hodnoty R *, takže zvýšená hustota izolace vám ve skutečnosti nepřinese mnoho zisku.

Navíc instalace batts ( a tuhá pěna) je docela jednoduchá kutilská práce a vyžaduje minimální OOP (rukavice, brýle, maska ​​proti prachu). Postřik pěnou v interiéru znamená, že budete potřebovat celotělový oblek, rukavice, brýle, respirátor atd., Díky čemuž je DIYing mimo úroveň dovedností / pohodlí mnoha lidí, což znamená, že si musíte najmout profesionála, který to udělá za vás ( a potíže / náklady / ztráta hrdosti, které s sebou nese), což vede lidi k tomu, aby prostě šli s jednoduššími pálkami.

* Rozšíření, hodnota R v zásadě znamená, že 1 / Rth tepla (případně chladu) unikne ve srovnání s žádnou izolací. R-6 znamená, že 16,6% tepla se dostává ven. přidání R-24 izolace a přechod na R-30 má za následek pouze 3,3% výstup, což je úspora 13,3%. Ale přidejte dalších 24, abyste se dostali k R-54, nás dostane pouze na 1,85%, což je úspora 1,45% za stejnou investici, a jak jsem řekl výše, pravděpodobně najdete někde jinde, abyste vylepšili věci, které vás dostanou víc než to malé úspory za stejné peníze, nebo v konečném bodě, tyto peníze vám koupí více plynu / elektřiny, než extra izolace vám ušetří v jakémkoli realistickém časovém rámci.

Přesně, existuje bod, kdy je hodnota R jen zbytečná a měli byste se soustředit na další věci, jako jsou tepelné přestávky, únik vzduchu atd.
Zmeškali jste stroje, které si můžete pronajmout a které stříkají recyklovaný papír nebo jiné materiály na izolaci. To je zcela v kutilství a vůbec nevyžaduje žádné OOP, kromě respirátoru.
@0A0D - Ano, ale tazatel se ptal na stříkací pěnu, ne na stříkající celulózu. K dispozici jsou také DIY PU sprejové sady, přinejmenším v Kanadě (například [tito lidé] (http://www.tigerfoam.ca/index.php)). Stále zůstává složitější a dražší než pálky.
@Compro01: Na Floridě v obchodě Lowes Home Improvement Store koupíte celulózu v hodnotě 200 $ a stroj dostanete zdarma. Rozprašuje se velkou hadicí o velikosti hadic používaných k čištění vašeho vozu. Jen nastříkáte .. není potřeba žádná dovednost. Není to vůbec složité a je to levnější. Můžete vrátit jakoukoli nevyužitou část a cena se zvýší na 100 $ nebo méně v závislosti na tom, kolik potřebujete. Home Depot má podobnou dohodu.
Tom
2013-05-22 01:49:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V podkroví jsem použil pěnu ve spreji. Důvod:

  1. Chtěl jsem, aby byly klimatizační jednotky v podkroví v tepelné obálce domu.

  2. Jedinou možností bylo umístit na spodní stranu střešní paluby cokoli jiného než nastříkanou otevřenou buňku nebo pěnu s uzavřenými buňkami. Mohl jsem použít panely SIP, kdybych vyměňoval střechu.

  3. Abych získal hodnotu R pro svou oblast (centrální FL), potřeboval bych 14 palců foukané celulózy.

Jak jsem to udělal:

Zkoumal jsem náklady na nákup vlastní pěny (kutilství) nebo najímání dodavatele. Hádejte, jaké to bylo levnější najmout dodavatele. Našel jsem ty v mém okolí a podíval se na jejich práci a reference. Udělali to (otevřená buňka) za zhruba 2,20 $ / sf, takže jsem utratil asi 2300 $. Stálo to za to: běh mé klimatizace méně = méně peněz, dům se cítí lépe a podkroví zůstává v rozmezí asi 10 stupňů od domu, takže moje fotografie uložené tam se nezničily.

Stačí zjistit, co je ve vaší oblasti k dispozici, a nezapomeňte, že dostanete, za co zaplatíte!

Perry525
2013-04-08 01:31:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud se podíváte na web, přečtete si mnoho hororových příběhů o stříkané pěně: smršťování, praskání a pád ze střech a stěn.

Chcete-li stříkat, potřebujete správnou směs pro den a den , správná teplota na podkladu, který stříkáte, a správná vlhkost - získání tohoto práva není snadné.

Na druhou stranu je deskový polystyren lepší než sklolaminát jako izolace s uzavřenými buňkami, nepropouští teplo nebo vzduchem, můžete se také (pečlivě) pevně usadit, což je nanejvýš důležité. Sklolaminát nemůžete získat jako vzduchotěsný nebo (důležitější) těsný styk s vodní párou. Procházející vítr, teplý vzduch a vodní pára prochází nekontrolovaně skleněnými vlákny.

Mějte na paměti, že dobře izolovaný dům vám bude prospívat, zima a léto po celou dobu životnosti budovy. Cenově nejefektivnější izolace je použití polystyrenu - namontovaného mezi krokve a pod krokve, aby se zabránilo tepelným mostům.

Dřívější implementace izolace ve sprejové pěně měla problémy. V dnešní době se však v mnoha případech obvykle považuje za nejlepší možnost (i když nejdražší).
Tom
2013-05-23 09:17:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To by mě ani nestálo. V podkroví vám běží spousta kecy - elektrické, odvzdušňovací, cokoli. Proč byste chtěli, aby tyto věci byly vytesány do kamene? Co byste dělali, kdybyste po stříkání potřebovali řádně zajistit více elektřiny. Nedává mi to vůbec smysl. Během posledních několika let jsem byl v podkroví 20–30krát a pohyboval jsem se elektricky, přidával jsem, měnil konfiguraci stěn ... a nedokážu si představit, že bych měl tuhou pěnu.

Stříkací pěna je na spodní straně střešního pláště! ne na podlaze podkroví. tak si to představte, pokud jste v podkroví a lehněte si na záda. Podívejte se nahoru a od okapu k okapu je pěnová izolace, ale žádná pod vámi. podkroví je uvnitř tepelného pláště a všechny mechanické a elektrické jsou volné a čisté méně vodičů, které jdou ven k okapům a větracím komínům. Tom
@Other Tom ... Ne, není. Postříkáte podlahu podkroví, abyste izolovali dům. Pro izolaci podkroví byste nastříkali spodní stranu. Nejste ani plakát ...
záleží na tom, zda provádíte sprej „nahoru“ nebo „dolů“, který je zčásti určen tím, zda chcete, aby podkroví bylo částečně kondicionované nebo ne.
Častěji jsem viděl pěnu použitou na spodní straně střechy, aby se snížila infiltrace tepla v létě. U podlah jsou pálky nebo foukané otvory jednodušší, levnější a (jak již bylo uvedeno) tolik nezasahují do budoucí údržby domu.
Charles Burns
2015-10-05 02:12:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hlavním důvodem jsou počáteční náklady, ale těsnou vteřinou je, že většina majitelů domů neví, jak izolace funguje, a důvěřuje hodnotě R , což je zjednodušené měření na štítku. Informace o štítku by měly stačit k informovanému rozhodnutí, ale nejsou. Hodnota R nemá smysl bez dalších informací.

Měření hodnoty R zahrnuje téměř nulový pohyb vzduchu; ve své odlišnosti od skutečného života téměř komické.

Teplo se přenáší konvekcí, vedením, zářením a fázovou změnou. Konvekce je zdaleka největší příčinou tepelných ztrát v domácnostech, ale sklolaminát a celulóza tento pohyb zpomalují jen velmi málo. Sklolaminát je tak propustný pro vzduch, používá se v domácích vzduchových filtrech!

I když byla hodnota R sama o sobě užitečným měřením, není konstantní. Celulóza se časem usazuje, snižuje její hodnotu R a v izolaci stěn vede k neizolovaným mezerám. Hodnota R ze skleněných vláken, XPS a EPS pěny se zlepšuje s poklesem teploty. Pokles polyisokyanurátu (poly pěny). Rozdíl není obrovský - kolem R2 mezi velmi chladnými a velmi horkými dny.

Ve vyprahlých oblastech lze pokládat tenkou vrstvu pěny s uzavřenými buňkami a překrýt ji skleněnými vlákny. Celulózu obvykle nenavrhuji, protože její retardér hoření s kyselinou boritou se do několika let do značné míry rozptýlí a výrobce není povinen zveřejňovat testy jiných než nových produktů. Ve vlhkých oblastech to může vést k hromadění vlhkosti a je nejlepší vyhnout se. V takových případech je nejlepší čistá pěna.

Člověk musí stále počítat, zda pěna s uzavřenými buňkami stojí za to, ale bohužel to není jednoduché. Čím mírnější teplota a nižší pohyb vzduchu v domě, tím menší výhody bude mít pěna s uzavřenými buňkami. Některé oblasti, jako Washington a Idaho, mají velmi levnou energii a plyn, ale náklady na pěnu jsou mnohem blíže dokonce v celé zemi. Mzdové náklady se také mohou značně lišit.

Researching
2014-07-01 16:00:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V poslední době se objevilo mnoho společností s rozprašovací pěnou, domnívám se, že tento trend řídí rostoucí účty za vytápění a chlazení. Zdá se, že mnozí doporučují instalaci otevřené buňky (levnější pro ně) na zadní straně střešní krytiny v podkroví (pro ně jednodušší, zejména v domech s existující celulózou). Jak můžete vidět na tomto odkazu, pěna s otevřenými buňkami na střeše vám způsobí problémy.

http://www.greenbuildingadvisor.com/blogs/dept/musings/ open-cell-spray-pěna-a-vlhký-střešní plášť:Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...