Otázka:
Je to bezpečné, pokud je neutrální vodič odkrytý a odpojený?
mrb
2019-07-29 19:57:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslím, že jsem našel potenciální designovou chybu prodlužovacího kabelu. Umožňuje vám připojit horkou čepel, přičemž neutrální čepel necháte vytaženou a odkrytou. Je zřejmé, že byste se neměli pokoušet použít tento kabel, ale je to skutečně bezpečné, protože při dotyku s odhalenými kolíky nebudete šokováni?

Vypadá to, že bych mohl dokončit obvod dotekem odkryté neutrální čepele, což si samozřejmě nemyslím, že by bylo dobré pro mé zdraví.

Jsem v Kanadě, zásuvka, do které je zapojen, je správně zapojena a na jednotce není žádný GFCI okruh.

plug (female view) plug (male view)

Proč byste chtěli připojit kabel tímto způsobem?
Nechci.Není to užitečné, ale je to také opravdu snadné, což mě vedlo k zamyšlení, zda to bylo považováno za bezpečné (nebo snad za designovou chybu).
To je neuvěřitelně špatné: při absenci zátěže může „neutrál“ plavat na úroveň horké strany.
Na začátku byste měli [upravit] otázku, abyste si ujasnili, že kabely jsou připojeny tímto způsobem, aby se prokázal potenciální bezpečnostní problém pro účely vyšetřování a nejsou připojeny k napájení.(Nejsou připojeni k moci, že? :-)) Někteří komentátoři a plakáty si zřejmě myslí, že to chcete z nějakého důvodu udělat, což zjevně ne.
Poznámka pro web, která by mohla být pro některé lidi zajímavá: tyto typy konektorů jsou na Novém Zélandu nelegální.Zásuvky musí být navrženy tak, aby se do nich nemohla takto zasunout zástrčka (protože odpojené kolíky narazí do plastu kolem zásuvky).
(Myslel jsem samozřejmě „postranní poznámku“, nikoli „poznámku k webu“)
Dodatečná poznámka na straně: UK prodlužovací zásuvky jsou zakryté a uzávěry jsou odstraněny, pouze když je zasunut (mírně delší) zemnící kolík.To nutí živé a neutrální piny být správnou cestou.
Také by bylo nebezpečí, kdyby byla zástrčka zasunuta s kolíky do správných otvorů, ale nebyla by zcela zasunuta.
To by mohlo být užitečné, pokud chcete zacházet s elektrodami jako se samostatnými entitami, ale nemáte po ruce žádné vodiče o průměru 4 mm.Testujte a experimentujte s nastaveními lidí, kteří vědí, co dělají.Většina lidí, kteří vědí, co v tomto ohledu dělají, však bude mít spoustu 4mm zařízení.
Tři odpovědi:
Harper - Reinstate Monica
2019-07-29 20:09:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ne. V tomto stavu bude obnažená čepel zástrčky smrtelná.

Každé zatížení se připojuje k neutrálu. Dělá to prostřednictvím určité úrovně impedance, ale tato impedance není dostatečná, aby vás ochránila před šokem.

Pokud máte někde zařízení GFCI / RCD chránící tuto zátěž, bude to v tomto případě zasáhnout, aby se zabránilo zranění. .

Jeden detail: Aktuální se chce vrátit ke zdroji, ne k zemi. U umělého síťového proudu je zdrojem napájecí transformátor a horká energie hledá neutrál. Bude to spokojené se zemí, protože zpět v hlavním servisním panelu je spojuje neutrální uzemnění ekvipotenciální vazby, takže to půjde přes zem, aby se vrátilo zpět do neutrálu.

Nejsem přesvědčen, že by vás GFIC v tomto případě ochránilo.Proud se vrátí skrz vás a takzvaný neutrál.GFCI měří, že množství současného „vstupu“ z Hot je ve skutečnosti „opuštění“ neutrálem, přičemž se předpokládá, že pokud tomu tak není, půjde k zemi, možná skrze vás.V takovém případě by proud neklesl na zem a GFCI by nevypadl.Pokud někdo věří, že se nemýlím, vysvětlete prosím proč.Nebo to zapojte do GFCI a zkuste to.Počkám tady.
@mickeyf, protože nemáte přístup k neutrálnímu.Máte přístup k zemi.Neutrál je vodič a je střežen jako horký.Také diy.se je hezčí místo ... nejsme slaní jako SO, nechte to tam ...
Samozřejmě - máte pravdu.Proud prochází horkým, zátěží, skrze mě a na zem.Neutrál je v tomto případě zpět proti proudu.Právě jsem tu čepel viděl ve vzduchu a nerozmyslel jsem ji.
GFCI / RCD by měly být považovány za doplňkovou ochranu, která snad zachrání váš zadek, pokud se pokazí spousta dalších věcí.Živé vodiče by měly být stále považovány za nebezpečné, i když jsou za GFCI.
Obávám se, že vaše zobrazení současných „tužeb“ není ani zdaleka přesné.Rozdíl v náboji bude generovat elektrický proud vodičem, ať už je druhý bod nějak připojen ke zdroji, nebo ne.
manassehkatz-Moving 2 Codidact
2019-07-29 20:31:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To není absolutně bezpečné. Ve skutečnosti existuje část NEC, která pomáhá s tímto typem problému - nádoby odolné proti neoprávněné manipulaci . To neřeší přesně stejnou situaci - prodlužovací šňůry jsou funkčně stejné jako zásuvky, ale prakticky řečeno trochu jinak a obvykle (vůbec?) Nemají zásuvky odolné proti neoprávněné manipulaci. Zásuvka odolná proti neoprávněné manipulaci vám však brání vložit pouze horké nebo neutrální - musíte je vložit obě najednou.

Ve skutečnosti vám zásuvka odolná proti neoprávněné manipulaci brání v zasunutí jakékoli části zástrčky - proto jsou tak bezpečné :)
Carl Witthoft
2019-07-30 00:51:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Také si můžete všimnout, že jste horkou čepel zasunuli do vratné zásuvky! Na co jsi myslel Důvodem, proč je „blob“ materiálu součástí černé zásuvky, je zajistit, abyste zapojili „pravou stranu nahoru“ se zemnícím kolíkem do zemnící zásuvky.

Nebuďte Darwinova cena kandidát.

Na fotografii v otázce je horká čepel zapojena do horké zásuvky.
_ „Nebuďte kandidátem na Darwinovu cenu.“ _ Plakát to udělal zjevně pouze jako ukázku chyby v designu konektoru.Vyšetřování potenciálních bezpečnostních nedostatků je opakem toho, že jste kandidátem na Darwinovu cenu.
+1 pro poslední větu
Jaká nebezpečí hrozí při připojení horkého potrubí k vratné zásuvce?
@CurtJ.Sampson Nevidím historii úprav - dost možná mi tato 2 slova chyběla.Pokud jde o design „naprosto absolutně bezpečného“ konektoru, obracím se na autoritu, aka ** YCFS ** Všichni jsme viděli šňůry, kde někdo odřízl zemnicí kolík, aby se mohl připojit, a podobné hackery se špatnými zprávami.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...