Otázka:
Jak instalovat sokl na přechodu mezi podlahami s různou výškou?
limi
2013-06-22 12:47:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nedávno jsem koberec vyměnil za vyrobenou podlahu. Nyní jsem se však setkal s obtížnou instalací základní desky mezi dvěma podlažími s různou výškou.

Viz obrázek: enter image description here

Nevím, jaký je standardní způsob zvládnout takový scénář krásně. Jakákoli rada je velmi ceněna.

Dva odpovědi:
Michael Karas
2013-06-22 21:55:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V takové situaci může být obtížný problém vyřešit. Zvláště pokud se pokoušíte spustit stejný typ a velikost lišty z jedné podlahové plochy na druhou. Co jsem udělal v případech, kdy jsou změny výšky malé, je jednoduše oříznout spodní část lišty tak, aby se vešla na místo na vzdálenost takovou, že se svažuje z jedné výšky do druhé. Pokud je sklon malý a dostatečně velký, nikdo si ho kromě vás nevšimne (pokud na něj neukážete ostatním: ^)).

Instalace šikmého tvarovaného dílu přináší nějakou zajímavou práci s provedením pokosových řezů na koncích. Může to také zahrnovat určité hoblování a broušení formovacích povrchů ve spoji, aby se směs promíchala za roh. (BTW, budete s tímto typem „směsi vhodné pro“ se skutečnou dřevěnou podlahovou deskou napřed. Soklová deska typu MDF nebo plastová pěna při tomto pokusu selhává.)

Vidím, že stávající tmavší barva podlahy má sokl bez jakéhokoli formování základní obuvi. Možná budete chtít zvážit přidání tvarování základní obuvi v nové oblasti, protože může hrát zásadní roli při zakrývání toho, co musíte udělat podél spodní části základové desky, abyste ji sklonili z jedné výšky do druhé přes přechodovou zónu. Je přijatelné, aby se základní bota vyformovala přes přechodovou zónu a poté ji na konci jejího běhu pouze odřízla pod úhlem.

DMoore
2013-06-22 22:48:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nejjednodušší způsob, jak jsem našel ...

  • Odřízněte horní část obložení hned, jakmile začne zkosit.
  • Pro vyšší podlahu vyřízněte dno.
  • U dalšího kusu obložení musíte horní část oříznout pod úhlem, aby se výška spodní podlahy rovnala vaší velikosti obruby a druhá strana odpovídala rohu.

Pomocí dokončovacích hřebíků nasaďte horní ozdobný díl. Možná budete potřebovat nějaké broušení a další nátěry, aby to vypadalo perfektně.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...