Otázka:
Kde by měly být umístěny detektory oxidu uhelnatého?
ucsky
2013-03-03 13:27:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kolik detektorů oxidu uhelnatého je v domě potřeba a kam je nejlepší jej umístit? Je lepší umístit jej blízko země nebo ke stropu?

Zákony mohou [velmi z místa na místo] (http://www.ncsl.org/issues-research/env-res/smoke-and-carbon-monoxide-alarms-codes.aspx).
Opravdu mě zajímají zákony, státy v USA.
Dva odpovědi:
Rory Alsop
2013-03-03 16:13:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mezinárodní asociace hasičů doporučuje detektor oxidu uhelnatého na každém patře vašeho domu, včetně suterénu. Detektor by měl být umístěn do 10 stop od dveří každé ložnice a jeden by měl být v blízkosti nebo nad připojenou garáží. Každý detektor by měl být vyměňován každých pět až šest let.

enter image description here

Doporučuje se jejich umístění ve výšce hlavy a Be-Alarmed navrhuje:

  • Neumisťujte alarm do skříně, za nábytek, do blízkosti venkovních dveří nebo větrání (např. digestoře nebo digestoře)
  • Neumisťujte alarmy přímo vedle požárů , kotle, sporáky nebo ohřívače - alarm by měl být alespoň 1 metr od jakéhokoli z těchto spotřebičů.
  • Neumisťujte alarm do oblasti s vysokou kondenzací a párou, jako je koupelna nebo kuchyň nebo zdroje pára a kondenzace
  • Poplach by neměl být umístěn na stropě jako kouřový poplach
Nechápu, proč není dobré umístit detektor CO blízko pece a do stropu. Je to jen pro omezení volání na pohotovostní službu?
Příliš mnoho falešných poplachů, pokud je umístíte příliš blízko pece. A strop nemusí zachytávat CO, protože je o něco těžší než vzduch.
Souhlasím, že v takovém případě, pokud umístíte detektor CO blízko pece nebo ke stropu, pokud detektor CO zhasne, neznamená to, že máte 30 ppm všude v místě (nebo jakákoli je prahová hodnota), ale mám podezření, že znamená, že nastal problém. Nemyslím si, že by někdo chtěl každý den dýchat 25 ppm CO. To vám pravděpodobně způsobí vážná zranění. Většina levných detektorů CO nezjistí 25 ppm
Pokud jde o strop, stále mě zajímá, kam jde CO. Nejsem si jistý, že CO se bude pohybovat jinak než vzduch. Mimochodem, hustota CO (1,145 kg / m ^ 3 při 25 ° C) je menší než hustota vzduchu (1,1839 kg / m ^ 3 při 25 ° C). Zde je odkaz výrobce CO, který uvedl, že CO je lehčí než vzduch http://www.firstalert.com/faqs/co-alarm/is-carbon-monoxide-heavier-than-air-what-is-the-diffusion oxidu uhelnatého ve vzduchu
Hmmm - stránka, kterou jsem četl, říkala, že se vyhýbejte stropu a podlaze, protože CO byl jen mírně odlišný, takže by se pohyboval proudem vzduchu. Hádám, že jsem špatně četl lehčí / těžší - v každém případě je to velmi podobné, takže strop není dobrý, na rozdíl od tepelných detektorů atd.
Ať děláte cokoli, ujistěte se, že máte jedno ve stejném patře, kde spíte
user104610
2019-08-03 04:04:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuji v EHS s mobilní flotilou, ve které lidé sedí a pracují, takže toto je velmi častá otázka, na kterou se mě ptají. Je běžnou mylnou představou, že CO je těžší než vzduch, takže detektory by měly být blízko podlahy. Ve skutečnosti jsou mírně lehčí než vzduch, ale nejsou natolik významné, aby stoupaly vzhůru. Molární hmotnost vzduchu je 29 g / mol, O2 (kyslík, který dýcháme) je 32 g / mol a CO 28 g / mol. CO se tedy bude pohybovat s proudem vzduchu. Optimální umístění je ve výšce hlavy v místnosti. Při umístění ve svém obývacím pokoji, kde většinou sedíte na gauči a díváte se na televizi, by bylo optimální umístění v průměrné výšce hlavy sedící na gauči; Úroveň polštáře v ložnicích; atd.

Dobrý den, vítejte v Home Improvement.Díky za odpověď;pořád je přicházím.Pravděpodobně byste měli [absolvovat naše turné] (// diy.stackexchange.com/tour), abyste věděli, jak nejlépe zde přispět.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...