Otázka:
Udělejte díru hlouběji, než je vrták dlouhý
Jake Colmar
2020-01-13 21:59:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nejdelší vrták, který mám, je 23,62 palce a zřejmě tloušťka betonu, kterou musím proniknout, je 27,5 palce. Nechci si kupovat další vrták, existuje chytré řešení?

Otvorem pro průchod plynového potrubí, takže průměr vrtáku je ~ 1,5 palce. Vrtám do základu, ostatní boční konce tenkou vrstvou omítky.

Jaký je průměr bitu?Mají bitové nástavce, ale fungují pouze na větších dírách a stejně mají pravděpodobně stejnou cenu jako nový bit.Na typu bitů také záleží.
Vrtáte do základu (26,5 "se zdá být strašně tlustý) betonovou / škvárobetónovou zeď nebo něco jiného? Pokud je to zeď, co je na druhé straně zdi?
Máte nějaké delší bity menšího průměru, které by mohly být použity k vyvrtání pilotní díry?Pokud ano, můžete lokalizovat a vrtat z obou stran stěny.
některé ruční vrtačky mohou být o něco hlubší než elektrika a můžete je vyzvednout na bleších trzích nebo obnovit za méně než 5 $.
@dandavis spravedlivý bod, ale to je pro beton, což znamená vrták do zdiva a pravděpodobně vrtací kladivo.Museli byste být docela masochisté, abyste mohli vyvrtat díru o délce 2 1/2 stopy pomocí ruční vrtačky za 5 $.
@Criggie - Souhlasím, ale zbývají mu už jen 4 palce!
@GlenYates Nevím, jestli jste se pokusili použít vrták bez příklepu k vrtání do betonu, ale obecně jsou docela špatní.Ruční cvičení je v zásadě cvičení „paže“ po dobu několika hodin.
dynamit to .... ne NE JK !!!!Rozhodně musíte použít vrtací kladivo.
Pět odpovědi:
Criggie
2020-01-14 06:52:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otvor o průměru 1,5 "(38 mm) v betonu je nad rámec běžného vrtáku. Při vrtání prázdného bloku se můžete dostat pryč, ale ne základ.

Navrhoval bych pronajmout si velký vrtací šroubovák pro tuto práci. Většina půjčoven vám také ráda pronajme vhodný kousek pro daný úkol, na základě toho, že pokud jste nástroj neměli, je nepravděpodobné, že budete mít řezačku správné velikosti.

může to být také vrtačka na vrtání otvorů místo vrtáku do zdiva, případně s přívodem vody pro udržení prachu dolů. Větší mají základnu, kterou přišroubujete ke zdi nebo podlaze, abyste udrželi sledování a nehrozilo ohnutí hřídele nástroje .

Ať tak či onak, bude to těžký nástroj pro držení, který je enormně hlasitý a bude mít vysoké vibrace pro uživatele a pro strukturu, do které vrtáte.

From https://www.instructables.com/community/How-to-drill-a-4-inch-hole-in-concrete/

Více informací na https://www.instructables.com/community/How-to-drill-a-4-inch-hole-in -concrete /


Vezměte také v úvahu, že riskujete, že narazíte na výztuž ro d (výztuž) v základu, takže se vaše fréza bude muset vypořádat s ocelí i betonem.

Jakmile je otvor hotový, budete ho absolutně muset zbavit prachu a poté utěsnit čerstvý povrch - řezaná ocel bude potřebovat ochranu proti korozi a beton bude potřebovat nějaký druh křemíku.

Zvažte také, jaké další betonové díry byste možná chtěli připravit, když budete mít vrták ve svých rukou.

Není vůbec žádná hanba, když si necháte provrtat i svého dodavatele - budou mít vybavení a pravděpodobně nestojí o moc víc než pronájem.

Vím, že to neodpovídá na otázku tak, jak byla zveřejněna, ale řeší danou práci.
Toto je správná odpověď.Používejte k práci vhodné nástroje;nekřídli to.
Pro tuto úlohu je vhodný bit SDS, pokud je bit dostatečně dlouhý.
Poslední věta by měla být první větou.V době, kdy zohledníte náklady na pronájem (nebo náklady na cvičení, které budete zničit při snaze vyhnout se nákladům na pronájem), náklady na bit a všechny ostatní „doplňky“, není třeba mnoho úspor.Tuto práci je velmi snadné podceňovat (je to jen vrtání díry, jak těžké to může být? Haha ok.)
@Z4-tier A poté: „Kdo věděl, že vrtání díry může být tak těžké?“
To je jediná rozumná odpověď.Pronajměte si jej nebo se obraťte na dodavatele, pokud ve vaší oblasti není žádný pronájem.V zesíleném betonu jsem minulý rok musel vyvrtat 40 mm, 45 cm hlubokou (jen něco přes 1,5 "širokou a 18" hlubokou pro metricky náročnou) díru.Stálo mě to 80 Euro, asi 100 $ za pronájem elektrického vrtačky Hilti a pořádný bit na 2 hodiny.Vyvrtání díry trvalo 5 minut a půl hodiny jízdy autem tam a zpět do půjčovny.Když jsem věci vrátil do hodiny, vrátili mi peníze za druhou hodinu.
batsplatsterson
2020-01-13 23:51:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud používáte vrtací korunku s dříkem, pro kterou je prodloužení, pravděpodobně by vás to už napadlo. Pokud vím, není k dispozici žádné rozšíření pro stopky SDS plus nebo SDS max. Na bity s diamantovým jádrem existují prodloužení pro "lanové" závity a pro závity 5/8 "a 7/8".

Metoda Johna Henryho je vrtat co nejdále, pak rozbít kolem díry kladivem s kuličkovým perem, abyste mohli sklíčidlo vložit do díry dalších 4 ", a poté zbytek vyvrtat až to vyjde tak pěkně, jak to zní. Ve skutečnosti, pokud potřebujete další 4 ", možná budete potřebovat dláto nebo sekáčový nástavec na vrtacím kladivu, abyste vytáhli to, co potřebujete. Než začnete, zkontrolujte konec sklíčidla vrtáku a ujistěte se, že nemusíte odstraňovat nadměrné množství, aby se vrták dostal do dalších 4 palců, záleží na tvaru vrtáku.

Pokud používáte jádrový vrták s pilotním vrtákem nebo pilotním prutem, dalším způsobem, jak jít, je získat 3 'dlouhý 1/4 "bit a celou cestu vrtat, pak vrtat co nejvíce z jedné strany, pak vrtat od druhého. Pilotní otvor udrží jádro v řadě docela dobře. Ne vždy to funguje podle plánu, někdy to dostatečně nesleduje pilotní díru, ale obvykle to tak je. (Důvodem pro tuto metodu je dlouhý 1/4 "bit, který je mnohem levnější než dlouhý 1-1 / 2" bit.)

Místo toho, abych na to šel „John Henry“, udělal jsem čtyři řezy do čtverce pomocí diamantové pily a tuto oblast vyřadil.Vypadalo by to dostatečně čisté, abyste se dostali pryč, kdybyste povrch skutečně neopravili.
@isherwood - metoda Johna Henryho by byla samozřejmě minimalistickou metodou, jak to udělat - nyní s tím, co je po ruce.Pokud se chystám kandidovat na diamantovou pilu, mohl bych také získat správný bit / prodloužení ...
Nikdy jsem neslyšel o Johnu Henrym, ale zní to jako praktický kutil!
@AndyT, odkaz je na hrdinu folklóru [John Henry] (https://en.wikipedia.org/wiki/John_Henry_ (folklor)), jehož úkolem bylo sekat díry ve skále a umístit výbušniny pro odstřelování tunelů, a byl známý tím, žeschopen to udělat rychlostí.
@Carcer ... ** a **, že pokus držet krok se strojním vrtákem vedl k jeho smrti.
@CarlWitthoft dobře, ano.Jeden však doufá, že předchozí plakáty neočekávaly, že tato rada bude fatální ...
Rozšíření SDS plus existují.https://uk.milwaukeetool.eu/sds-plus-extensions/
Myslel bych si, že metoda Johna Henryho zlikviduje jakoukoli představu o vrtání nebo jádrování obecně a vytáhne kladivo hned od začátku.=)
@CarlWitthoft ... ** a ** nezapomeňte, porazil stroj, ** a ** napsali o něm píseň.
@batsplatsterson ano, porazil to jeden den, pak zemřel, zatímco stroj šťastně zopakoval svůj čin ještě 1000krát :-(
Nejsem si jistý, proč to nebyla přijatá odpověď, pokud tam OP bylo již přes 75%.
Solar Mike
2020-01-13 23:17:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prodloužil jsem vrtačky pro jednorázové práce pájením (nebo svařováním / pájením) kusu trubky (vhodného průměru) na konec vrtáku a vložením starého vrtáku na druhý konec trubky pro konec pohonu.

Je třeba jít pomalu, protože nebývají úplně rovní :) ale svou práci mají hotovou ...

Jste jednoznačně členem klubu Hack Mechanic Club!:-)
Vzpomínám si, jak můj starý šéf svařoval vrták na trubku.Prováděl svařování na vypnutém soustruhu, aby udržel vyrovnání, s trubkou skrz otvor / sklíčidlo a vrták byl držen dozadu ve velkém vrtacím sklíčidle koníku.Fungoval dobře, byl použit k odrezivění vnitřku trubek chladiče.Jedinou nevýhodou bylo zjevně těžké nasadit nový brousek na vrták, který je nyní 12 stop dlouhý!
Hobbes
2020-01-16 18:48:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z druhé strany můžete vyvrtat další otvor. Trvá trochu pečlivého měření, aby se počáteční body seřadily, a musíte se ujistit, že vrták zůstává rovný ...

Abyste se ujistili, že jste seřazeni, můžete vyvrtat malý pilotní otvor s vrtákem mírně přes 4 "dlouhý. Pokud se váš pilotní otvor spojí s otvorem z druhé strany, pocítíte, že odpor upadá a je dobré jít s velkým vrtákem. vypnuto, malá pilotní díra se vyplňuje snadněji než velká.

Udělali to pro tunel kanálu 15 cm ven, když se setkali - obviňovali to z převodu mezi angličtinou a metrikou ... :) mějte na paměti, že to bylo více než 31 mil ... a někteří jsou vyzváni, aby dostali díry, aby se setkali na malé zdi...
nigel222
2020-01-16 22:22:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

U díry o průměru do betonu bych důrazně doporučil diamantový vrták. Pokud se jedná o jednorázovou operaci, můžete si ji najmout, nebo můžete dokonce najít obchodníka, který se specializuje na vrtání takových děr pro stavitele a kutily pomocí správného nástroje. Google je váš přítel.

Pokud by to byly cihly nebo bloky, podíval bych se na nákup „nejdelšího“ vrtáku malého průměru (levnějšího) k vyvrtání pilotního otvoru a poté jej rozšířil o tukový vrták z oba konce se setkávají uprostřed. Díky tomu jsou obě vnější strany úhlednější (žádný „kráter“ kolem potrubí). Tato technika bude fungovat s betonem. Je to jen množství hluku a vibrací, které způsobí, díky kterému se mi ten nápad nelíbí. (Také možnost zlomení zápěstí, pokud se vrták zachytí o ocelovou armaturu a spojka je nedokonalá. Ale vím, že základem je obvykle jen nalitý beton bez výztuže).

Pokud byly vaše tukové vrtačky téměř dostatečně dlouhé, můžete zkusit vrtat celou hloubku ze strany, kde záleží na kosmetickém vzhledu. Poté zasuňte tyč z měkké oceli do celé hloubky díry a tvrdě ji udeřte paličkovým kladivem. Pokud budete mít štěstí, z druhé strany odletí kus zdiva a omítky. Ale opět je to spíše (trochu drsná) technika pro cihlové nebo blokové zdi.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...