Otázka:
Jak NEPOUŽÍVAT vrtačku. Jakým častým chybám je třeba se vyhnout?
kamuro
2016-06-23 16:50:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

I když vím, jak ovládat vrtačku obecně (tak říkajíc z příručky), zajímalo by mě, kterým věcem bych se měl vyhnout, abych z vrtačky vytěžil maximum. Chci vědět o věcech, pro které bych mohl použít vrtačku, protože to vypadá jako geniální nápad, ale který ohrožuje mechaniku a elektroniku. Jako příklad: vidím a jsem v pokušení naklonit vrták do díry nebo vyvinout kolmou sílu na vrták jako při frézování. I když si myslím, že je to běžná myšlenka a praxe, nejsem si jistý, jaké škody to způsobí disku, pokud vůbec.

Zde je vynikající příklad toho, jak nepoužívat vrtačku, https://www.youtube.com/watch?v=dEU7ocjEza0 :)
Nepoužívejte jej jako kladivo (pokud to není vrtací kladivo).
Pokud tomu můžete pomoci, nevyvrtávejte se nad sebe.
Nespadejte z žebříku, pokud je v něm trochu ..
@Tester101 - booo booo. Znovu to otevřete. Koho by zajímalo, jestli je příliš mnoho odpovědí, mnoho stránek SE dělá kanonické otázky. Víte, že chcete dát odpověď se spoustou obrázků.
@DMoore Miluji nějaké obrázky. Pokud se otázka zeptala, jak správně používat vrtačku, mohlo by to být užitečnější.
@Tester - neměli bychom uzavírat otázku 2k zásahy. Přepište jej tak, aby splňoval vaše standardy. Pak si udělejte obrázek, můžete dokonce ukrást některé z mých odpovědí :)
@Tester101: Najdu 1000 blogových stránek, videí a pokynů, jak používat vrtačku (osovou sílu, jak používat omezovač točivého momentu atd.). Nepotřebuji k tomu více informací. Chci vědět, k čemu bych neměl cvičit. Věci, pro které bych je mohl použít, ale které ohrožují mechaniku a elektroniku. Zkuste to najít pomocí google a co najdete, je tato otázka na SE. ;-)
@kamuro Napadá mě nekonečné množství věcí, které byste s cvičením neměli dělat. Pokud víte, jak používat vrtačku, na tom, co byste neměli dělat, nezáleží.
@Tester101 - Existuje také nekonečné množství věcí, které můžete pomocí cvičení provádět. A na mnoho našich otázek je tu zatraceně blízko nekonečnému množství odpovědí.
V takovém případě bych chtěl přidat další platnou odpověď, kterou byste NEMĚLI používat vrtačku na česání vlasů.
@Tester101: Mluvil jsem o „věcech, pro které bych je mohl použít, ale které ohrožují mechaniku a elektroniku“. Řekl bych, že na tuto otázku lze snadno odpovědět pouze se značným objemem odpovědí a ve formě, která nezbavuje odpovědi případně cenných informací. Pokud jde o vaši poslední větu: pokud se budu držet jen věcí, o kterých vím, že mají pravdu, bráním se všem věcem, které by mohly být dobré, ale nejsem si jistý, zda by to nemělo být špatné. Můžu požádat o každého jednotlivce nebo se zeptat informovaného ppl o tom, co vědí, že je běžné a špatné použití. To byl můj záměr.
Sedm odpovědi:
Carl Witthoft
2016-06-23 20:24:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Některé další užitečné rady (nikoli od společnosti Heloise)

0) VŽDY noste rukavice a ochranu očí. (Poznámka: Pokud držíte vrtaný materiál jednou rukou, rukavice může snížit zranění, pokud se vrták zasekne. Na druhou stranu byste neměli nikdy spoléhat na části těla, které držíte věci na místě)

1) Při vrtání do měkkého materiálu, jako je plast nebo borovice, vrták pravidelně vytahujte, abyste odstranili hobliny.

2) Při vrtání do kovu nebo tvrdého materiálu použijte středový úder, abyste získali počáteční díru. Tím se vyhnete „bloudění“ při spuštění a snížíte nutnost tvrdého zatlačování, abyste se vyhnuli „bloudění.“

3) Nedávejte bit gigantické velikosti (např. Rýč nebo Forstner ) ve vrtačce, která pro ně není určena. Potřebný točivý moment vypálí motor.

4) Není to špatné pro vrták, ale špatné pro bity: při použití bitů s opravdu malým průměrem buďte opatrní a jemní, jinak prasknou. Pokud máte sklíčidlo se třemi hroty, ujistěte se, že je vrták správně vystředěn, než se pokusíte vrtat.

Poznámka: Je dobré vrtat pod úhlem, pokud je použitá síla podél hřídele vrtáku.

Rukavice kolem rotujících strojů?
@Tristan Chtěli byste, aby vám vrták roztrhl rukavici nebo prst?
@Carl: Byl bych raději, kdyby vrták nevytáhl rukavici a nedal mi rukavici odtrhnout prst. Přečtěte si stránky http://diy.stackexchange.com/a/11902/5556 a http://diy.stackexchange.com/a/4154/5556
Jo, odstranil bych rukavice z položky nula. Neexistuje žádná výhoda ani možné škody.
Získané body; Upravil jsem odpověď
Jo, vyhýbám se rukavicím téměř na cokoli kromě pilových pil, příliš riskantní a někdy to snižuje hmatovou zpětnou vazbu, která to pomáhá ovládat. Měl jsem na mě zlomené vrtací kladivo a není to tak špatné, pokud máte chráněné oči. Dobrá odpověď!
DMoore
2016-06-24 08:19:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jen několik věcí, které na úlohách vidím pořád:

 1. Nepoužívejte vrtačku (chcete zachovat různé věci). Motor vyfouknete v dobré elektrické vrtačce tím, že jej použijete jako mixér. Vidím, jak moji kluci používají své Makity s míchacím prutem. A viděli mnoho zničit je. Jednoduše jim dám třicetiletou elektrickou vrtačku, kterou mám, kterou bych rozdal za 5 dolarů. Po 5 minutách se přehřeje, ale práce je hotová. Vyrábí také speciální vrtačky pro míchání.

 2. Váš vrták nemusí vždy (nebo téměř nikdy) být nastaven na nejvyšší nastavení točivého momentu. Při vrtání by to mělo být kontrolováno. Pokud to uděláte příliš rychle, příliš mnoho točivého momentu, získáte spoustu odizolovaných šroubů.

 3. Kupte si dobré bity, ať už se jedná o vrtáky nebo bity používané k šroubování. Je to tak levný způsob, jak nejen usnadnit život, ale také prodloužit životnost cvičení, protože není bez jakéhokoli důvodu namáhán. To zahrnuje správné tipy pro vrtání do dřeva, kovu, plastů / jiných. To zahrnuje širokou škálu bitů, které dokonale zapadnou do vašich šroubů. Pokud použijete trochu malý kousek na 2 000 sádrokartonových šroubů, strávíte mnohem více času, vrtání bude pracovat tvrději a některé šrouby odizolujete.

 4. Předvrtávejte tam, kde je to potřeba . Když vruty do dřeva zapadají do hustého dřeva, přebytečné zbytky musí být kam jít. Není-li předvrtání TON namáháno a často to bude vyžadovat několik pokusů.

 5. V případě potřeby zahloubte. Existují určité situace, kdy zahlubování šetří spoustu času a námahy při cvičení. Dokonalým příkladem je použití betonové desky. Většina šroubů do betonu neklesne hned na první pokus - možná 30%, pokud jste dobří. Jednoduchý důlek s 3/8 "bitem vám ušetří čas.

 6. Vrtání má své umění. Ano, šroub do sádrokartonu je snadné zašroubovat, ale vrták má 100 způsobů použití a většina je mnohem těžších. Když držíte vrtačku rovně, je to obrovský rozdíl. Vypnutí o 10 stupňů je velkým rozdílem - pokud to budete dělat důsledně, může se váš život stát noční můrou při velkých pracovních příležitostech. Druhou částí je dobrá páka (zatlačení) na vrták pro tvrdší šrouby. Vrták by měl pohybovat šroubem / bitem kolem - měli byste ho vtlačovat dovnitř (nebo vrták funguje mnohem tvrději).

 7. Nepoužívejte běžný vrták pro zdivo, který vrtací kladivo je pro. Nejen, že vás to potrvá navždy, ale většinou to prostě nebude fungovat, zničte si cvičení a trochu.

 8. Postarejte se o cvičení. Udržuj to čisté. Vidím lidi, kteří nechávají na vrtačkách bláto / bahno / sádrokartonové bláto, a budou se divit, proč se objevuje rez nebo jsou problémy s elektrickým ... Miluji svůj bezdrátový nástroj a je to můj použitý nástroj č. 1, ale existují věci, pro které to neznamená. Když potřebuji spoustu energie, použiji levnou vrtačku s kabelem. Funguje to lépe a bezšňůrově pracuje déle.

Pro „but good bits“ jste měli na mysli „buy“?
@JDługosz - tankuj. Opravil jsem to. Také takové věci můžete upravovat :)
Opravil jsem to, protože jsem si nebyl jistý, co tím myslíš. Buď si koupíte, nebo vynecháte pár slov.
Joe Makes Things
2016-06-23 18:23:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Radiální zatížení jsou špatná. Axiální zatížení jsou dobrá. Ložiska ve vaší vrtačce nebo vrtacím lisu jsou navržena tak, aby působila proti silám v souladu s vrtákem. Frézka dělá obojí a použití vrtáku nebo vrtacího lisu jako frézky rychle zničí ložiska.

Radial vs Axial Load diagram

Museli jste nakreslit dobrou věc červenou a špatnou věc zelenou?
@immibis Navrhl jsem úpravu, která to opraví.
Ed Beal
2016-06-23 18:10:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

vrták není navržen tak, aby řezal na flétnu jako stopková fréza. Uvidíte však, že mnoho lidí zvětšuje otvor posunutím vrtáku mimo osu. Funguje to, ale ne čistě. Největší rada, kterou mohu dát, je použít řezný olej a nižší rychlosti při řezání kovu. Cílem by bylo, aby se vyvinul dlouhý čip, což ukazuje, že vaše rychlost a tlak jsou správné pro řezaný materiál a bit vydrží déle.

Myles
2016-06-23 23:28:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud na vrtačku umístíte děrovku, vyhněte se rychlému pohybu a vždy ji dobře připravte, aby se zachytila. Mám špatné zápěstí, které mám ukázat kvůli neopatrnému použití děrovky.

Ed Plunkett
2016-06-24 01:03:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Pokud vrtáte kov, použijte vhodný typ vrtáku (HSS, jakýkoli), použijte nějaký řezný lubrikant a vrtejte krátkodobě s přestávkami mezi nimi. Neprovádějte cvičení příliš rychle. Pokud se bit přehřeje, zničíte náladu a bit zničíte. Vzhledem k tomu, že název této otázky by měl opravdu být „řekněte nám hloupé způsoby, jak jste rozbíjeli věci“, zmíním se, že jsem také zničil HSS bity v javoru tím, že jsem příliš dlouho vrtal, dokud se nepřehřáli.

 2. Pokud k vrtání šroubů používáte vrtačku, zejména ty monstrosity furshlugginer phillips, použijte odpovídající nastavení momentové spojky, abyste zabránili vytlačování bitu z hlavy upevňovacího prvku a poškodit jak šroub, tak bit. Také použijte točivý moment, abyste zabránili příliš silnému zašroubování šroubů do dřeva, štěrku nebo čehokoli jiného.

 3. Zadní část cvičení vypadá jako hlasování se sekerou, ale nejedná se o nápadný nástroj. Já vím, já vím, proč to tak vypadají, když je tak směšně křehký ?! Šílenství! Ale to jsem se naučil těžce: Nemůžeš s tím zatlouct hřebík. Jemněji s ním také nemůžete zatlouct.

++ za to, že mě rozesmál.
ntm
2016-06-24 03:59:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Vyvrtejte pilotní otvory a postupně je rozšiřujte. To vám ušetří energii a sníží opotřebení vrtáků.

 2. K upevnění vrtačky vždy používejte dodané držadlo. To vám zabrání v poranění zápěstí, pokud se bit zachytí.

Všechny tyto odpovědi jsou v duchu „udělejte tyto věci“, ale seznam věcí, které se nedělají s cvičení je nekonečné a zahrnuje věci jako „nevrtávejte sebe ani jiné lidi“ a „vyhýbejte se při vrtání ohni“.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...