Otázka:
Proč mám dvě paralelní plynové potrubí?
Peter Q
2011-04-02 10:48:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vedle sebe mám ohřívač vody a teplovodní radiátorovou pec, oba na plyn. Zvláštní je, že existují dvě paralelní plynová potrubí napájející každé z nich, které přicházejí z celého suterénu, ale odbočují ze stejného plynového potrubí. Proč byly potřeba dva řádky? Nemohou „tee“ na poslední chvíli těsně před spotřebiči?

V domě jsem viděl spoustu zvláštních, hloupých a bláznivých věcí, takže by mě nepřekvapilo, kdyby to byl jeden z nich. Ale než zkombinuji řádky, chtěl bych získat zpětnou vazbu od lidí. Co o tom říká kód?

Upravit: Měl jsem tento detail přidat do svých původních otázek, ale všechny moje roury jsou 3/4 "včetně sdílené roury před" T ". V zásadě je tu jedna 3 / 4 potrubí, které vychází z měřiče (já mám plynoměr v suterénu) a jsou z toho 4 větve (každá má také 3/4). Ale dvě z nich běží paralelně po celém suterénu. myslím, že je to šílené.

Zní to, jako by instalátor potrubí platil nohou.
čtyři odpovědi:
BMitch
2011-04-03 03:09:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obavy, o kterých vím, se týkají velikosti potrubí a všech zařízení, která mohou běžet na druhém konci. Takže pokud by jim došlo potrubí větší dimenze (nebo měli jen hodně menší dimenze), mělo by to téměř smysl. Ale myslel bych si, že by se každý normální instalační program pokusil minimalizovat náklady na součásti a rozdělit je blíže k zařízením.

Pokud by však bylo druhé zařízení přidáno později, mohla být stávající linka příliš malá a pak by bylo levnější provozovat samostatnou malou linku, než nahradit stávající novou novou velkou linkou.

Souhlasím, ale není tomu tak. Všechny trubky jsou 3/4 ". Přejít na obrázek.
Michael Kohne
2011-04-03 08:06:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Souvisí to s objemem plynu dodaného do každého zařízení. Plyn přicházející do vašeho domu je pod určitým standardním tlakem, a to trubkou o velkém průměru (asi o průměru 2 palce). To znamená, že do vaší domácnosti může za sekundu proniknout určité množství plynu.

Každé zařízení má určité množství plynu za sekundu, které potřebuje k provozu, ale obvykle funguje na menší trubce než ta který vstupuje do vašeho domova (většina věcí v mém domě je na 3/4 "potrubí).

Pokud jednoduše odpustíte stávající 3/4" potrubí ze stávajícího zařízení, pak pokud BOTH zařízení běží najednou nemusí být v 3/4 "potrubí dostatečné množství plynu, aby správně fungovaly.

Pokud instalujete vše nové, stačí spustit jedno větší potrubí do tam, kde jsou dvě zařízení, pak odbočte k jejich dvojici. Ve stávajícím domě, kde máte menší vedení vedoucí k zařízením, pak správná instalace vyžaduje spuštění nových vedení od místa, kde je větší potrubí.

Musel jsem to nechat udělat, když jsem instaloval plynový sporák - nedaleké potrubí pro sušičku bylo přímo na druhé straně zdi, ale stále jsem musel běžet 3/4 "vedení ve spravedlivé vzdálenosti Ó Zajistěte, abych měl dostatečný objem plynu.

Rozumím tomu, ale přečtěte si moji úpravu. Každá dýmka doma je 3/4 ", včetně těch sdílených.
Vsadil bych se, že jak ohřívač vody, tak i pec mají přívody 3/4 palce, což znamená, že každý potřebuje objem poskytovaný 3/4 palcovou linkou, což znamená, že linku mezi nimi nemůžete sdílet. Pokud byste chtěli jen jednu linku, budete potřebovat větší než 3/4 od měřiče zpět k nim, pak jej vypněte a zaškrtněte na čemkoli, co zařízení potřebuje. Nevím, jak velká by ta linka musela být.
Brian
2012-03-05 01:02:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Než na to někdo odpoví, potřebujete znát délku od metru po aplikaci. a BTU každé aplikace. na odpališti je také reg, stejně jako váš systém 7 "wc nebo 2 psi del. tlak. Zní to, jako by to byla dobrá instalace - možná běžel 3/4, takže byste měli snazší čas dokončit strop.

Pěkná odpověď, Briane. Vítejte v kutilství!
Loren Pechtel
2011-04-02 23:50:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslel bych si, že potrubí navíc může poskytnout o něco lepší bezpečnost při zemětřesení.

Nechápu to. Můžete to upřesnit? BTW, na východním pobřeží nemáme mnoho zemětřesení.
@Peter Q: Krátké potrubí mezi zařízeními by mělo mnohem menší schopnost ohýbat se při zemětřesení než ty, které procházely místností před připojením.
Aha, díky, to dává nějaký smysl, i když nelze použít flexibilní plynové potrubí, pokud je to problém?


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 2.0, pod kterou je distribuován.
Loading...