Otázka:
Jak natíráte retušovací skvrny na sádrokartonu?
gregmac
2010-12-01 04:53:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám několik míst, která je třeba opravit (poté, co jsem odstranil kotvu ze sádrokartonu, vyloupal se při stěhování nábytku atd.).

Naplnil jsem je tmelem, obrousil hladce a poté maloval jediný nátěr s malým pěnovým štětcem, ale:

  1. Textura vypadá odlišně od zbytku zdi
  2. Barva vypadá trochu vypnuto, i když možná je to jen kvůli struktuře.

Nějaké tipy, jak s těmito skvrnami zacházet, aby nevyčnívaly?

možný duplikát http://diy.stackexchange.com/questions/1543/problem-matching-flat-texture-finish-in-patched-drywall
Dva odpovědi:
Niall C.
2010-12-01 05:15:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Může to způsobit několik věcí:

  • původní povrch byl opatřen základním nátěrem a na patche jste nepoužili žádný základní nátěr. Primer utěsní povrch, takže změní způsob, jakým povrch absorbuje barvu.
  • původní povrch byl svinut a vy jste použili štětec. Válečky zanechávají mírně oranžově odlupovanou strukturu, zatímco štětec - dokonce i štětec, který jste použili - zanechá plochou až mírně zvlněnou texturu.

Pomůže také více vrstev barvy, ale připravte to jako první.

Můžete získat malé válečky, které by mohly pomoci při sladění textury. K této odpovědi opravdu nemohu přidat nic jiného.
Pro úplnost - možná jste také nečekali dost dlouho. Někdy barva trvá jeden nebo dva dny, než zaschne, až dosáhne konečné barvy.
Druhý nápad „mini rollers“ od Chrisa. Nedávno jsem odstranil malou polici, kterou nainstalovali předchozí majitelé, nechal několik otvorů, které jsem spackal, pískoval a mini válcoval. Nyní, když je vysušený a nastavený, nevidím žádné rozdíly.
Jeff Widmer
2010-12-01 18:17:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozdíl, který vidíte (jako @Niall C. zmínil), je v tom, že oblast, kterou jste opravili, je od štětce velmi hladká, ale zbytek zdi je skvrnitý z válečku. Možná jste také příliš obrousili stěnu kolem práce s patchem, a proto jste odstranili válečkový vzor, ​​který tam byl dříve (takže hladká nesouhlasná oblast byla větší a viditelnější). Až příště opravíte malé místo, oblékněte si spackle / spárovací hmotu a pak můžete použít houbový brusný blok k odstranění jakýchkoli vysokých skvrn (ale bez přílišného broušení, abyste odstranili jakýkoli válečkový vzor z okolí otvoru). Potom můžete vyzkoušet a použít štětec k dosažení shody s válečkovým vzorem namočením oblasti (namísto tahání plných tahů), ale určitě byste získali odpovídající vzor pomocí válečku.

@ Niall C. to zmínil ve své odpovědi, ale podle mého názoru není nutné připravovat malé oblasti, jak jste popsali. Pokud se jedná o větší plochu (možná rýhu, kterou popisujete, bude k získání shody zapotřebí priming a válec).Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 2.0, pod kterou je distribuován.
Loading...