Otázka:
Existují ultra tiché stropní ventilátory, které nemají motorový hukot?
jrista
2012-03-08 03:51:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jsem na trhu, abych si koupil dva velké stropní ventilátory, které by cyklovaly vzduch uvnitř a potenciálně ochlazovaly moji hlavní ložnici. Místnost je asi 16x27 stop a na jaře, v létě a na začátku podzimu je docela horko. Zapojil jsem oba držáky do stropu a v jednom z nich jsem vyzkoušel jeden 52 "ventilátor Harbour Breeze. Ventilátor vyprodukoval velmi slyšitelný hukot motoru, podobný tomu, který je popsán v této otázce, jakkoli úzkou. Vypnuto z mé přirozené síly. Startování ventilátoru na vysokou rychlost by přehlušilo zvuk bzučení, ale pak musím vyřešit samotný hluk ventilátoru. Nechal jsem vyjít elektrikáře a zkontrolovat zapojení a všechno je pevný podle něj.

Z hlediska zapojení jsem použil dálkové ovládání Harbor Breeze s ventilátorem, které bylo pěkně navrženo tak, aby zapadalo dovnitř a perfektně fungovalo se samotným ventilátorem Harbor Breeze. Zapojení přijímače dálkového ovládání nebyl žádný nápad ... každé připojení bylo barevně kódováno. Všiml jsem si však, že dráty od samotného ventilátoru byly pevné jádro, kde jako dráty od dálkového přijímače byly splétané hliník. Nejsem si jistý, jestli by to mohlo způsobit problém a zavést hučení motoru? Mít dálkový ovladač je důležité (proč se podívejte na pozadí níže) str >

Provedl jsem nějaké hledání a zdá se, že existuje řada stížností na fanoušky Harbor Breeze a hučení motoru (a ještě širší vyhledávání naznačuje, že hučení motoru není zřídka problémem.) Provádějte stropní ventilátory dostatečně vysoké kvality, s dostatečně velkými motory pro tichý chod ventilátoru, skutečně existují? Je možné získat stropní ventilátor, který pracuje s dálkovým ovládáním bez hučení motoru?


Pozadí

Mám vážné problémy se spánkem, jedním z nich je vysoká citlivost na hluk. Když je horko, mám ještě větší potíže se spánkem a za provoz klimatizace musím vynaložit značné množství peněz, abych v létě udržel svůj domov v chladu. Jsem blízko zoufalství, abych našel způsob, jak ochladit svůj pokoj, aniž bych musel tolik spouštět klimatizaci, a stropní ventilátory se zdají být ideálním řešením. V minulosti jsem žil v bytech, které měly skutečně tiché stropní ventilátory, a dokázal jsem s nimi dobře spát. Do značné míry mi chybí informace a znalosti o tom, na jaké značky bych se měl dívat, na jaký cenový bod bych se měl dívat (myslím, že jsem předtím na Low 52 “Harbor Breeze utratil asi 200 $, ale jsem ochotný utratit dvakrát tolik nebo více za ventilátor, pokud mě to uklidní bez motorického hučení.)

Vzhledem k mým problémům se spánkem musím být schopen zapnout nebo vypnout ventilátor, aniž bych vstal z postele. Obecně řečeno, pokud vstanu, jakmile jsem konečně začal usínat, moje noc skončila ... vůbec nespím. Použil jsem dálkový ovladač s Harbour Breeze, ale myslím, že to mohlo způsobit motor hůř horší ... protože zapojení přijímače bylo opravdu levné. Existují nějaké známé vysoce kvalitní dálkové přijímače, které používají správné zapojení a podporují správný druh elektrické zátěže pro velký stropní ventilátor?

Fanoušek nikdy nebude zticha, pokud není vypnutý (nebo není jedním z [těchto fanoušků] (http://www.dyson.com/fans/), kteří fungují pomocí magie). Lopatky houpající se vzduchem určitě vydávají hluk.
@Tester101: Vím, že tam bude nějaký zvuk, ale nejsem znepokojen tichým hlukem větru, který takový ventilátor vydává při nízké rychlosti. Moje mysl má tendenci upoutat se na elektronické bzučení a podobné zvuky, jako rachot volnoběžného motoru v dálce. Musím se s tím vyrovnat, zvuk lopatek ventilátoru procházející vzduchem není problém, a proč to není téma mé otázky.
BTW, Dysonovy kroužky pouze používají k pohybu vzduchu oběžné kolo zabudované v kroužku. Zkoušel jsem ty ... dělají FAR více hluku než stropní ventilátor i při jejich nejnižším nastavení. Není to tak kouzelné, jako levné za vysokou cenu. ;)
Doporučil bych také ventilátor s časovačem. Některé modely s dálkovými ovladači mají časovače, a pokud jste pevně zapojeni, můžete použít nástěnný [odpočítávací časovač] (http://www.amazon.com/Leviton-LTB12-1LZ-Incandescent-Resistive-Inductive-Countdown / dp / B00313JXBA /). Osobně mám rád ventilátor zapnutý při zaspávání, ale nenávidím ho ráno, když je chladnější (nebo mě studený ventilátor probudí příliš brzy), takže časovač, který ho vypne někdy poté, co usnu, je perfektní.
@gregmac Zní to jako teploměr může být pro vás ještě lepší než časovač.
Mám také docela citlivý sluch a snadno slyším hučení motoru. Zde je několik tipů, jak najít klidnější fanoušky. První obchody jsou obvykle příliš hlučné, než aby byly měřítkem ticha. Hledejte také ventilátory, které při stejné velikosti lopatek spotřebují méně energie. Ty mají obvykle lepší motory. Osobně jsem měl štěstí s fanoušky Hunter v rozmezí 100 $.
Dík. Vyčerpal jsem možnosti jiných značek. (Je ironií, že se po všech těch letech stále dívám.) Zkoušel jsem jednoho lovce před chvílí, a to prostě nepohnulo vzduchem v tichém prostředí. Budu muset zjistit, jestli najdu ten, který pohybuje více vzduchu, ale je účinnější.
Třináct odpovědi:
lqlarry
2012-03-08 08:42:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Můžete se podívat na stropní ventilátory se stejnosměrnými motory. I když jsem neviděl výrobce mluvit o tichosti, některé recenze, které jsem četl, hovoří o tichosti. Největším lákadlem pro stejnosměrné motory je účinnost motorů, získání většího pohybu vzduchu s menším výkonem.

Můj návrh by byl najít místní showroom pro fanoušky / světla, kde jsou některé z nich vystaveny, které můžete vyzkoušet .

Také ovládání rychlosti ventilátoru má hodně společného s hlukem ventilátoru. Plně variabilní ovládání rychlosti ve stylu wallboxu může způsobovat hluk motoru, ale ovladače otáček ventilátoru, které mají přednastavené „cvaknutí“, které pocítíte při nastavování, jsou vyrobeny pro tichý provoz. Nevím, zda se vám dálkový ovladač shodoval s výrobcem nebo jen z police, ale to by mohlo změnit.

Musíte si také pamatovat, že někteří lidé nechávají své fanoušky zapnuté efekt „bílého šumu“, který jim (mně) pomáhá spát. Moje žena trvá na tom, že kvůli hluku necháme zapnutý podlahový ventilátor. Z tohoto důvodu, pokud jde o potíže s natáčením hlasitého motoru, se vám nemusí dostat tolik pomoci, kolik si myslíte, že by se vám dostalo.

Opět vyzkoušejte specializovaný obchod s fanoušky. Prodejci budou vědět, které jsou tišší, a měli by o nich vědět víc než v obchodě s krabicemi.

Moje žena má ráda také bílý šum od fanoušků, a to natolik, že jsme spálili ventilátor boxu a já se teď třesu nocí se stropním ventilátorem vysoko, dokud se neklouzám pod a kupuji si další box ventilátor. BTW, můj stropní ventilátor Harbour Breeze, který má dálkové ovládání rychlosti, je neslyšitelný, pokud jde o hluk motoru, dokud jej nenastavíte na nejvyšší nastavení.
Díky za pochopení. Vypadá to, že stejnosměrný motor je pravděpodobně správná cesta. Zajímavé je, že jsem musel trávit spoustu času online průzkumem. Ve velkých místních obchodech s osvětlením a skladech jsem opravdu nedostal moc pomoci od zaměstnanců. Věděli, jaké značky prodávají, které se nejvíce líbily nejvíce lidem a které byly nejdražší. Nikdo nevěděl nic o tom, jak tichý byl jejich stropní ventilátor ...: \
Seděl jsem na tréninkovém setkání Broan / Nutone čtvrtek a začínají používat stejnosměrné motory ve větracích ventilátorech. Žádný zvuk motoru, pouze klec ventilátoru narušující vzduch. Přidejte gril a potrubí a stále není žádný hluk. I když jsou tyto motory menší než stropní ventilátor, domnívám se, že 90% hluku by byly lopatky. Motory, které Broan používal, jsou navrženy pro nepřetržité používání 24/7/365.
KeithS
2012-03-09 23:30:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Většina elektronického šumu je vytvářena cyklickým střídavým napětím, které je slyšet, kdykoli se tato vlna přenese do něčeho, co může vibrovat. Tento hluk se obecně stává výraznějším (měnící se z hučení na bzučení), když existuje něco, co mění křivku a vytváří ostré „rohy“ („čtvercová vlna“). Obzvláště hlučnou kombinací je stěnový stmívač TRIAC a elektrický motor; TRIAC umožňuje průchod proudu pouze tehdy, když je napětí nad určitou (nastavitelnou) prahovou hodnotou, což vytváří extrémně „zubatý“ tvar vlny. Motor poté získá tyto ostré špičky proudu, které mohou vyvolat sympatické vibrace v armatuře.

Takže pokud se snažíte vyhnout hluku ventilátoru, prvním krokem je odstranění stmívačů stěn v tomto obvodu. Místo toho byste měli použít řídicí modul ventilátoru, který je speciálně navržen pro ventilátory; sníží napětí takovým způsobem, že nevytvoří takový zubatý průběh.

Zadruhé, ano, někteří fanoušci jsou tišší než ostatní. Obecně platí, že čím je motor silnější a čím novější je ventilátor, tím méně bude hučet. Jak ventilátor stárne, začne bzučet více, zvláště pokud během zimy nezměníte směr motoru (je to stejně údržba jako cirkulace vzduchu ve „správném“ směru). Nainstaloval jsem si však ventilátor Harbour Breeze, jeden z nejlevnějších v obchodě, a je bez hučení, dokud jej nevystavíte vysoko.

Žádné stmívače vypínače jakéhokoli druhu ... jen váš standardní vypínač. Použil jsem však třírychlostní dálkové ovládání a stmívač značky Harbour Breeze s ventilátorem značky Harbour Breeze. Přijímací zařízení pro dálkový ovladač, které se vešlo do horní části sestavy ventilátoru, používalo něco, co vypadalo jako extrémně levné lankové hliníkové vedení, zatímco samotný ventilátor a zjevně vedení ze spínače ve zdi bylo celé pevné jádro. Mohl dálkový přijímač zavést hučení, i když to byla stejná značka?
Když řeknete „žádné stmívací spínače“, jsou na jističovém obvodu vůbec VŠECHNY? Když je stmívač vypnutý, zapne a vypne napájení na této větvi. To ovlivní tvar vlny dalších paralelních větví stejného obvodu. „Hlučný“ výkon je velkým problémem profesionálního zvuku (což dobře znám), protože je citlivý na účinek „zpětného proplachu“, který má stmívač na energetickou službu celé budovy (dokonce i různé jističe). Váš motor ventilátoru nebude tak citlivý, ale stmívač světel ve vedlejší místnosti může způsobit „hlučnou energii“ vašemu ventilátoru na stejném jističi.
Ano, na této konkrétní větvi vůbec žádné stmívače. Většinu jsem si v tuto chvíli zapojil sám a vím, kde je moje „panenská síla“ a co ji využívá. V tuto chvíli je to třípásmový světelný spínač s původním vypínačem, dva další kabely, které vedu ke stropním úchytům pro ventilátory, a požární poplach. (Ve skutečnosti se domnívám, že požární poplach je nyní odpojen od své vlastní větve, nezávisle na světelných spínačích.) Na vypínači pro jednu místnost je jediný stmívač, který odpojuje úplně jiný obvod, ale nikdy není zapnutý, natož tlumené.
Steven
2012-03-08 05:55:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ventilátor nikdy nebude zcela tichý. Jak uvedl Tester101 v komentářích, i když je motor tichý, lopatky pohybující se ve vzduchu budou stále vydávat hluk (někdy hodně!).

Existují dva zdroje hluku, které musíte minimalizovat - motor a lopatky.

Ventilátory jsou nejhlasitější, když jsou na plný výkon, a mají tendenci tišit, když je výkon snížen. To, s čím jsem byl úspěšný, je nákup ventilátoru, který je větší / výkonnější, než je potřeba, ale jeho provoz při sníženém výkonu pomocí ovladače rychlosti ventilátoru. Jednotka vyšší kvality bude pravděpodobně také tišší. Nevím o značce, na kterou odkazujete, ale možná byste se měli poradit se specializovanějším dodavatelem a určitě byste měli experimentovat s různými značkami (zásady vracení velkých obchodů to relativně usnadňují).

Různé konfigurace (velikost, materiál, úhel, počet lopatek) ventilátorů ovlivní také hladinu hluku. Experimentování vám opět může pomoci najít nejlepší řešení.

Dělal bych si starosti, jak jej dálkově ovládat jako poslední - existuje spousta možností.

Zkontrolujte specifikace jednotky, můžete mít štěstí a najít nějaké informace o množství hluku (v dB). Pokud ne, zkuste se zeptat na výrobu.

Při nízkých rychlostech není problém se zvukem lopatek ventilátoru ve vzduchu ... jiný druh hluku, který mě neobtěžuje. Důsledné, opakované bzučení a dunění jsou obrovským problémem, a proto je otázkou odstranění elektronického bzučení.
Zatímco dražší fanoušek nezaručuje, že bude tichý, levný bude mnohem pravděpodobněji hlasitý. Souhlasím - jděte do obchodu s fanoušky, kde o nich vědí.
Jo, plánuji příští víkend navštívit obchod s fanoušky. Myslím, že jsem tady našel pár s dobrou pověstí.
user11109
2015-07-05 04:14:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hluk motoru ventilátoru je značně zesílen, pokud je skříň motoru ventilátoru připevněna přímo ke stropu. Místo toho použití i krátkého 4 "dolního pólu dramaticky sníží hluk motoru. Bez dolního pólu je hluk motoru tvrdě spojen se stropem, který pak působí jako obrovský kužel reproduktoru.

Velikost a složení vodičů konektoru nemá žádný vliv na hluk motoru. Hluk motoru je způsoben nízkou kvalitou ložisek, uvolněným vinutím v motoru a špatnou izolací vibrací.

Hluk větru od lopatek ventilátoru je ovlivněn tvarem lopatek . Nejběžnější ploché čepele jsou pravděpodobně nejhorší. Tvarované čepele, které jsou vytvořeny spíše jako originální vzduchové fólie, jsou pravděpodobně nejtišší. Hledejte, aby vnitřní část čepele byla širší a zakřivená než špička, která by měla být tenčí a plošší.

Děkuji za zpětnou vazbu. Zajímavé při montáži na strop. Nemám možnost použít 4 "tyč. Nějakou dobu jsem měl nějaké fanoušky, pár jsem vlastně měl ... všechny vrátil kvůli nějakému druhu hluku. Žádný z nich by to neměl pracoval s 4 "tyčí ... příliš nízko ... kdybych to udělal, srazil by mi hlavu.
Jedna věc, kterou řeknu ... na pár modelech, které podporovaly adaptéry dálkového ovládání třetích stran. Když jsem zapojil adaptér, ten ROZHODNĚ přidal do ventilátoru elektronický bzučák. Odstranění bezdrátového přijímače tento buzz eliminovalo. Myslím, že to způsobuje jen levná elektronika.
Vložení pěny mezi strop a ventilátor výrazně snížilo hluk ze stropu.Ale jakmile jsem přidal lopatky ventilátoru, lopatky fungovaly jako reproduktory.
Hightower
2012-09-18 15:45:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zvuky spojené se stropním ventilátorem mohou být extrémně nepříjemné, jak říkáte ve svém příspěvku, neočekáváte, že bude ventilátor zcela tichý, jen aby měl dobrý zvukový profil, který se může snadno stát bílým šumem (pro mě to znamená nadměrný hluk & žádná odchylka od rytmu)

Napadají mě následující faktory způsobující hluk:

Průtok vzduchu: To je spojeno s ventilátor tlačí vzduch - řešení: ergonomičtější lopatky ventilátoru .. viz ventilátor sycamore

enter image description here

Ložiska: kvalita ložiska na ventilátoru sníží tření spojené s rotací, obvykle to není zdroj hluku, pouze u starých opotřebovaných ventilátorů. - Faktory, které je třeba vzít v úvahu: aby se zde minimalizoval hluk, způsobí těžká základna ventilátoru / motoru / skříně zlepšení jak ložisek, tak absorpce hluku. Rovněž se ujistěte, že lopatky ventilátoru nejsou ohnuté nebo nevyvážené. protože nevyvážený ventilátor určitě pošle hluk do motoru. Tento typ hluku můžete otestovat, pokud držíte základnu motoru ventilátoru rukou, když je ventilátor na nízké rychlosti (zde buďte opatrní), nebo sundejte každý nůž a změřte hmotnost pomocí kuchyňské váhy.

Ovladač motoru a regulace otáček : moderní motory používají k regulaci otáček (tedy kroutícího momentu) motoru chopper (traic), což může způsobit kvílení hučení. tento hluk může být při nízkých otáčkách (nízký točivý moment) hlasitější - Kvalitní ovladač by neměl vydávat hluk, takže by to bylo výsledkem kvality sestavení ventilátoru.

Vinutí motoru (stator) Většina šumu pochází ze střídavého proudu procházejícího vinutími (měděný vodič na statoru). hluk bude generován z kmitočtu střídavého kmitání každého pramene mírně (do hz střídavého vzoru) ... existuje technika zvaná máčení, kde jsou tyto cívky potaženy nevodivým epoxidem nebo páskou, kde je profil šumu podstatně vylepšeno. (toto by nebylo doporučeným řešením, protože je to docela technické .. pouze přidáno pro více informací viz Epoxidová pryskyřice pro motory

enter image description here

dave
2013-03-08 20:47:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Všechny problémy týkající se ticha můžete vyřešit zakoupením cenově výhodného ventilátoru CASABLANCA FAN - mají ČTYŘI rychlosti a patří mezi nejtišší ventilátory, jaké jsem kdy použil. Vyměnil jsem všechny fanoušky z minulých ložnic, protože i nadále hučeli nebo vydávali hluk, i když byli noví. Nakonec elektrikář doporučil použít ventilátor casablanca .... fungovalo to !! ano dražší, ale bude trvat 25 let a dokonce i při nejvyšší rychlosti, která vyfoukne váš pokoj, jeho super duper tichý! podívejte se na casablanca na AMAZON.com LASTLY DC motorové ventilátory jsou úžasné, minimální náklady myslím asi 300.oo nebo tak, ale absolutně tichý a vydrží (a měl by) vydržet na celý život - hůl, která pomáhá podepsat někoho, kdo má lehký spánek a vyzkoušel každý model stropního ventilátoru!

Zajímalo by mě, proč se hlasovalo proti. Ačkoli kvalita psaní není velká, existují nějaké nesrovnalosti ve faktech? Vlastně jsem si ještě nekoupil ventilátor ... jakmile zasáhla zima, rozhodl jsem se vydržet. Stále ale potřebuji ...
@jrista, Myslím, že bylo zamítnuto, protože tato odpověď poskytuje „doporučení produktu nebo konkrétní radu pro značku“. což je podle FAQ považováno za mimo téma. Mohl jsem se však mýlit.
A co tento ventilátor je tak tichý? Dostupnost značky do značné míry závisí na umístění, takže neočekávejte, že si kdokoli jiný na tomto webu může koupit toho přesného fanouška.
Morgan
2013-09-20 00:47:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Existuje něco jako tichý fanoušek. V naší ložnici máme 25letého fanouška Hunter. Je absolutně tichý a v noci slyším poklesnutí špendlíku. Máme dva další Hunterovy fanoušky, kteří jsou tiší, ale nemí. Musíte tedy prozkoumat, který styl Hunter Fans jsou tiší.

Roman Dudek
2017-09-02 14:30:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vyřešili jste to filtrováním sítě!

Máte pravdu, že při velmi nízkých otáčkách je hlavním šumem hučení. Snažil jsem se to vyřešit po celá léta a nakonec jsem si uvědomil, že hučení ve skutečnosti není 50/60 Hz mais: tato frekvence je velmi nízká a nelze ji snadno slyšet. To, co slyšíte, je HARMONICS, vyšší, slyšitelný podtext vytvořený zkreslením regulátoru při sekání malých kousků síťové vlny. Řešení bylo filtrování sítě pomocí takzvaného LC filtru: v podstatě indukčnost používaná v barových zářivkách jako předřadník (pravděpodobně bude stačit jakákoli velikost), v sérii s motorovým kondenzátorem (upraveno: není spouštěcí kondenzátor). Hodnota 4 uF v mém případě. Filtr je zapojen do série s vlastním ventilátorem. Filtr také podstatně snižuje výkon, který se dostává do motoru v poměru k hodnotě kondenzátoru, a slouží INSTEAD regulátoru. Můžete přidat přepínač ke zkratu tohoto filtru, aby se ventilátor vrátil na plný výkon ve dne.

Použil bych kondenzátor dimenzovaný pro nepřetržitý provoz, jako je motor * běh * kondenzátor, místo motoru * start * kondenzátor, který jste použili
Ano, mělo by být dimenzováno na střídavé síťové napětí. Pro každý případ jsem použil 400V. Hodnotu uF lze zvolit pro nastavení správné rychlosti. S 4 uF to bylo správné pro ventilátor 220V, 50W. Ve skutečnosti původní 3 rychlosti ventilátoru stále fungují a řídí rychlost, jen při podstatně snížených otáčkách.
Osobně bych tam použil bezpečnostní čepičku 250-300VAC X1 nebo X2, ale to jsem jen já :)
díky threephaseEel za to, že jsem na něj ukázal, neuvědomil jsem si, že spuštění a spuštění víčka není stejné. Mělo by se používat jmenovité a trvalé střídavé napětí. Upravil původní příspěvek tak, aby nikoho nepřiměl do kouření a nebezpečí požáru :)
Brian
2012-03-12 23:25:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Doporučuji vám podívat se na Big Ass Fans.

Heh ... jsou všichni OBROVI? Nebo mají fanoušky normální velikosti?
@jrista: Jsou velkými zadky.
Model Haiku má ložnici o velikosti 5 stop http://www.haikufan.com/wp-content/uploads/2012/10/Haiku-Brochure.pdf
Rob Wayman
2014-06-04 21:27:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na trhu je nový fanoušek s názvem „Exhale Fan“, který posouvá vše, co chceme, a o kterém mluvíme, na zcela novou úroveň. Stejnosměrný motor, méně lopatkový ventilátor, toroidní proudění vzduchu, velmi tichý.

Díky za odpověď. Napadá vás, jestli jsou o těchto fanoušcích nějaké bohatší informace? Na jejich stránkách jsem nenašel nic o hladinách zvuku decibelů ... a opravdu bych to potřeboval, abych věděl, jestli je to pro mě dost tiché. (Jako vedlejší poznámku to vypadá, že většina těchto fanoušků je uspořádána minimálně 100 objednávek hluboko, některé několik stovek ...: o ...)
Aktualizace: Našel jsem hladiny zvuku. Myslel jsem, že graf ve spodní části jejich domovské stránky je srovnání s ostatními fanoušky. Ukázalo se, že tato věc je 34 dB, když je nejtišší ... pro mě příliš hlasitá. Potřebuji něco v rozsahu 10-20 dB. Býval jsem na místě, které mělo standardní stropní ventilátory, které se blížily 10 dB na spodních dvou nastaveních ... neslyšeli jste nic, dokud jste se k nim nedostali a nemířili uchem přímo na ventilátor. To je to, co potřebuji ... 34-40 dB ... Páni, v noci je to jako tryskový motor! : P
Myslím, že to je pohyb větru, nikoli hluk motoru. Kupuji jeden, takže vám dám recenzi, jakmile to mám připravené.
Jo, je to hluk pohybu větru. Pokud je zvuk větru 34 dB při nejnižším nastavení, je to LOUD. Měl jsem stropní ventilátory, které byly při nejnižších nebo dokonce nejnižších dvou nastaveních nižší než 20 dB ... žádný zvuk větru, žádný zvuk motoru, jen velmi lehký vánek. To je to, co potřebuji ... ale nemyslím si, že už existuje.
patk
2015-07-09 13:33:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dokonce i u 8 'stropu můžete použít 4 "rozevírací tyč pro ticho. Kupte si nebo vytvořte klec. Lze jej připevnit ke stropu. Může být po stranách otevřený pro snadný přístup pro čištění a údržbu. . To by byla pouze spodní obrazovka k ochraně čepelí.

keshlam
2015-07-09 17:42:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby to stálo za to, když jsem se nastěhoval, dal jsem tři stropní ventilátory (dům už měl dva) a normálně jsem od nich sotva slyšel hluk motoru - hukot lopatek a občasné tiché chrastění něčeho v proudu vzduchu, jsou hlasitější. Ty jsou zapojeny přímo, pouze pomocí třístupňového řízení rychlosti zabudovaného do ventilátoru.

Takže mám tendenci souhlasit s tím, že pravděpodobně budou vaším problémem ty regulátory otáček, které nejsou dostatečně nápadné. Nebo mnohem starší nebo levnější fanoušci. (Ačkoli jsou tito tři od středního výrobce slušného výrobce, jsou méně než deset let staré.)

Způsob, jakým jsou namontovány, může také změnit , i když moje jsou většinou připevněny přímo ke stropu s maximálně krátkou, tuhou distancí.

Nakupujte, zkoušejte v obchodech, zkoušejte v domovech přátel ... Je to možné. Hodně štěstí.

Astara
2018-02-25 00:04:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Všechno, co jsem četl a viděl, ukazuje na elektronické bzučení, což ukazuje na příliš rychlé přepínání proudu 60 Hz - u některých stmívacích spínačů, které nejsou navrženy pro fanoušky, se tento problém ještě zhoršuje.

Ale nejprve řekněme, že používáte 3stupňový spínač, který byl navržen pro ventilátor, a že je správně navržen (bitový předpoklad, ale při pohledu v nejlepším případě nejprve). V takovém případě jde o čistý proud 60 Hz (60 plných sinusových vln za sekundu). V tomto případě to musíte vyhladit (s výsledkem o něco menšího výkonu ventilátoru, i když to obvykle není patrné). K tomu použijte kondenzátor . Dívám se na jednoho, kterého jsem zachránil z dobrého (bez slyšitelného hučení) podlahového ventilátoru, který zemřel po 15 letech používání. Doufám, že to transponuji na čínský speciál, který má jak vibrace (fyzicky způsobené), tak hučení. Nemohu najít důkaz, že obsahuje kondenzátor, takže doufám, že to bude dobrý test této relativně snadné opravy.

Kondenzátor je dimenzován na 4 µF (microFarads) s maximálním napětím 250 V (@ 70 ° C). Kondenzátor ukládá proud - na každou stranu nuly (protože střídavý proud jde z 0 -> 60V -> 0 -> -60V -> 0). Když je obvod vysoký, bude vyrovnávací paměť kladná a jak bude spínač záporný, kondenzátor bude krvácet a zpomalí změnu tak, že se vrcholy sníží a změna se zpomalí. Výsledek: při menší síle generované pomalejším směrováním proudu se hučení zmenší a bude pravděpodobně neslyšitelné.

Ventilátorová jednotka, kterou jsem zachránil, dal kondenzátor na stejné 2 póly, které vedly k vypínači paralelně s vypínačem.

Pokud potřebujete více podrobností, vyhledejte podrobnosti na google. Se všemi příklady budete v nejlepší pozici rozhodnout, kolik podrobností potřebujete.

Někteří doporučují stejnosměrné motory - s dobrým stejnosměrným proudem by také měly být tiché. Ale to je ten trik: dostat dobrý stejnosměrný proud --- protože existuje alespoň několik obvodů, které to dokážou - takže z AC-> DC můžete hučet konvertor. Musel bych prozkoumat, jak to vyřešit, ale z toho, co někteří říkají dokonce i v tomto „vlákně“, je to natolik menší, že je neslyšitelné nebo tiché s mnoha takovými motory.

Související: Našel jsem skvělý online odkaz pro typy obvodů stmívače světla, které vám řeknou, proč jsou některé dobré a některé špatné na http://www.epanorama.net/documents/lights/lightdimmer.html. Autor této sekce má celou stránku s elektronickými souvisejícími informacemi.

FWIW, našel jsem kondenzátory na ventilátorech, u kterých jsem zjistil, že mají nízké šumy, a proto je třeba na tuto příčinu upozornit, protože můžete mít nejtěsnější fyzickou instalaci ventilátoru s nižšími vibracemi a stále máte elektrický problém.

Doufám, že to pomůže ...Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...